دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزارت بهداشت

حریرچی جان، این روزنامه خواستار ابقای وزرای اقتصاد، راه و شهرسازی، نفت، صنعت، رفاه و کار و جهاد کشاورزی شد!!!

زلزله در کابینه یا ادامه فعالیت وزیران دولت یازدهم؟!

آرمان پرس l کیهان نوشت:گروکشی محافل حامی دولت برای گرفتن سهم بیشتر از کابینه دوازدهم شدت گرفته است. این محافل رسانه‌ای با انتشار تحلیل‌هایی سعی می‌کنند برای تغییرات‌ مطلوب خود فضاسازی کنند.

هفته‌نامه صدا در این باره و در گزارشی با عنوان «زلزله در کابینه» نوشت: گفته شده که نعمت‌زاده، وزیر صنایع، چیت‌چیان، وزیر نیرو، واعظی، وزیر ارتباطات، قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و طیب‌نیا وزیر اقتصاد در دولت دوازدهم حضور نخواهند داشت.

بر اساس این گزارش؛ محمد شریعتمداری جایگزین چیت‌چیان در پست وزارت نیرو می‌شود، نهاوندیان رئیس دفتر کنونی رئیس‌جمهور هم به وزارت ارتباطات می‌رود، اکبر ترکان به جای آخوندی وزیر مسکن می‌شود؛ حسین کمالی از چهره‌های اصلاح‌طلب هم جای ربیعی را در وزارت کار خواهد گرفت. احتمال معرفی موسوی لاری به جای رحمانی فضلی در سمت وزارت کشور و حضور پزشکیان به عنوان وزیر بهداشت نیز از دیگر گمانه‌زنی‌هاست.

در این گزارش گفته شده که نوبخت دیگر قرار نیست سخنگوی دولت باشد. همچنین احتمالاً با جدایی سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش، مهرعلیزاده وزیر ورزش خواهد شد و سلطانی‌فر هم به سازمان جوانان می‌رود.

معرفی سورنا ستاری معاون علمی رئیس‌جمهور به عنوان وزیر علوم از دیگر تغییرات کابینه به روایت صدا است. صدا در این گزارش احتمال داده است که میرزاده رئیس پیشین دانشگاه آزاد به جای محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور شود.

در همین حال روزنامه آرمان از ضرورت «دمیدن روح تازه در کالبد اقتصادی دولت» نوشت و خاطرنشان کرد: پس از انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی حسن روحانی برای بار دوم، زمزمه‌هایی درباره تغییر کابینه دولت روحانی شنیده می‌شود. رئیس‌جمهوری در یکی از نشست‌های خبری خود عنوان کرد که میانگین سنی کابینه اندکی جوان‌تر خواهد شد. با این سخن بحث‌ها در مورد عملکرد وزرا بالا گرفت و ارزیابی‌های مختلفی شنیده شد. تیم اقتصادی دولت یازدهم بی‌شک یکی از موفق‌ترین تیم‌های اقتصادی تاکنون بوده است که با وجود میراث‌داری تورم، بدهکاری و ورشکستگی‌های متعدد توانست بسیاری از این عقبگردها را جبران کند و اقتصاد را به مسیر رو به پیشرفت بازگرداند.

این روزنامه خواستار ابقای وزرای اقتصاد، راه و شهرسازی، نفت، صنعت، رفاه و کار و جهاد کشاورزی شد.

 

منبع: آرمان پرس


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=35173

  تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶، ساعت: ۱۳:۲۶