شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:تاریخچه، دادستان ذبیح زاده، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، زباله گردی مهرداد افتخار و«هم آوا»یان، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

حسن قاضی زاده هاشمی: کار روانپزشک روانکاوی است!!!

وزیر بهداشت:

تربیت روانشناس بالینی توسط هر سازمان دیگری غیر از وزارت بهداشت خلاف است

 

دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت

وزیر بهداشت با بیان اینکه کار روانپزشک روانکاوی است، گفت: تربیت روانشناس بالینی توسط هر سازمان دیگری غیر از وزارت بهداشت خلاف است.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: این سخن که روانپزشک نمی‌تواند روانکاوی کند، حرف نادرستی است که برخی از افراد می‌زنند. کار روانپزشک روانکاوی است و تربیت روانشناس اگر توسط هر سازمان دیگری غیر از وزارت بهداشت صورت گیرد، خلاف است.

وی ادامه داد: آموزش هر فردی که با انسان و جان انسان سروکار دارد، اگر بر عهده حوزه سلامت نباشد، ناقص است، چطور روانشناس بالینی تربیت می‌کنند که یک روز هم با بیمار تماس ندارد. در اینکه هرکدام از فارغ‌التحصیلان این رشته باید در چه حیطه کاری وارد شوند، را نیز باید وزارت بهداشت تعیین کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت دارای شورای عالی برنامه‌ریزی، آموزش پزشکی و شورای گسترش است و با توجه به محتوای آموزشی که شامل دانش و مهارت است، مشخص می‌کند که هرکسی باید چه کاری انجام دهد و اینطور نیست که قوانین توسط فردی در خیابان و یا محصلان تعریف شود. این قوانین بر گرفته از قوانین جاری در دنیاست.

هاشمی افزود: با اظهارنظر شخصی برای حوزه سلامت مردم نمی‌توان تعیین تکلیف کرد. ساز و کار این امور در قانون مشخص شده و قانون مشخص می‌کند که هرکسی در چه حیطه‌ای باید چه کاری انجام دهد بنابراین اجازه دهید این امر از مسیر قانون عبور کند.

 

منبع: ایسنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=28548

  تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۵، ساعت: ۲۳:۰۷