چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

خبرسازترین رویداد ورزش ایران در فروردین ماه

ثبت نام ۲۸ آمریکایی برای شرکت در  ماراتن تهران

خبرسازترین رویداد ورزش ایران در فروردین ماه

دوندگانی از ۵۰ کشور جهان برای رقابت در اولین ماراتن بین المللی در ایران ثبت نام کرده‌اند.​​​​​​​

 

 

به گزارش “ورزش سه”، این ماراتن به ابتکار سباستین استراتن هلندی در روز ۱۹ فروردین برگزار می شود. او می‌گوید امیدوار است که این مسابقه چشم جهانیان را به روی ایران باز کند و آنها را با فرهنگ ایرانی آشنا کند. بیشترین متقاضیان غیر ایرانی شرکت در این مسابقه، از بریتانیا، آمریکا و آلمان هستند.

 

تا کنون ۷۳ دونده از ایران، ۳۱ دونده بریتانیایی ، ۲۸ دونده آمریکایی و ۲۰ دونده آلمانی برای شرکت در این رقابتها ثبت نام کرده‌اند. ترکیه، عربستان و ژاپن از جمله کشورهایی هستند که تنها با یک نماینده حضورشان در این مسابقه کمرنگ است.

 

تاکنون ۳۶۰ دونده برای شرکت در این مسابقه شرکت کرده‌اند، اما سازمان‌دهندگان ابراز امیدواری کرده‌اند که عده شرکت‌کنندگان به بیش از ۱۱۰۰ نفر افزایش پیدا کند.
دوندگان زن هم به شرط رعایت مقررات پوشش اسلامی اجازه شرکت در ماراتن تهران را دارند.

 

سازمان‌دهندگان ماراتن تهران می‌گویند که امیدوارند مسابقه دو ۴۲ کیلومتری در خیابانهای پایتخت تهران باعث ارتقا دوستی‌های بین‌المللی و برقراری پل هایی میان کشورها شود.
در کنار ماراتن تهران، قرار است یک مسابقه نیمه ماراتن هم برگزار شود. یک مسابقه دو ۱۰ کیلومتری هم برای نوجوانان برگزار می‌شود.

 

مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دو و میدانی ایران گفته است پیش بینی می‌شود که ۳۰۰ هزار تماشاچی در مسیر مسابقه از ورزشگاه آزادی تا میدان فردوسی، مسابقه را ببیند.

 

منبع: ورزش سه


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=33903

  تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۶، ساعت: ۲۰:۳۸