جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، عفاف و حجاب!

خب الان رادان غیظش را روی کی خالی می کرد؟ روی دهها هزار نیش و کنایه در فضای مجازی؟

حکم جلب مدیر مسئول «همشهری» به‌دلیل انتشار کاریکاتور سردار رادان صادر شد

پس از انتشار کاریکاتوری از احمدرضا رادان، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، در صفحه اول روزنامه اصولگرای «همشهری»، خبرگزاری تسنیم از صدور قرار جلب مدیرمسئول این روزنامه خبر داد.

علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران روز سه‌شنبه اعلام کرد که در پی ثبت شکایت نیروی انتظامی از روزنامه همشهری، دادستانی تهران قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست مدیرمسول این روزنامه را صادر کرد.

روزنامه «همشهری» روز نهم اردیبهشت کاریکاتوری از احمدرضا رادان را در صفحه اول خود منتشر کرده و تیتر زده بود: «تنهایی سردار».

این روزنامه متعلق به شهرداری تهران است و زیرنظر علیرضا زاکانی، شهردار اصولگرای تهران و نامزد سابق انتخابات ریاست‌جمهوری، اداره می‌شود.

این روزنامه پرسیده بود که «چرا پلیس در مقابله با بی‌حجابی تنهاست» و دیگر دستگاه‌ها و نهادهای جمهوری اسلامی در این زمینه اقدامی نمی‌کنند.

احمدرضا رادان ماه گذشته اعلام کرد که نیروی انتظامی از روز ۲۶ فروردین با استفاده از دوربین‌های مداربسته و سامانه‌های هوشمند در سطح شهرها اقدام به شناسایی زنان بدون حجاب اجباری می‌کند و در صورت دریافت تذکر و تکرار آن، مخالفان حجاب اجباری به «محاکم قضایی» معرفی خواهند شد.

اما از آن زمان، زنان و دختران ایرانی همچنان بدون حجاب اجباری در اماکن عمومی حضور یافته و این تهدید رادان را به چالش کشیده‌اند.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=67716

  تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲، ساعت: 07:45