دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سور مقصور کاسبان روان

خدا را شکر که حداقل «کانال» می داند این «کللگ» کجاست!

دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴

معصومه هاشمی:

 
روزی از همین روزهای سرد پاییزی آقای مجتهدی (همون که حتی یک کلمه حرف حساب هم در کنگره خواری نزد. یادتون هست که می گفت: « خود واژه قهرمان توش قهراست، خشم… »؟ *) که ی جورایی (که قرار نیست من و شما بدونیم چه جورایی)، ی کانال هایی در دانشگاه علامه ایجاد کرده بود (یا براش ایجاد کرده بودن)، پا شد رفت اونجا و گفت که من می خواهم کارگاه مفاهیم بنیادین روانکاوی اینجا برگزار کنم. از قضا اون روز اون کانال جان تشریف نداشت و کسی که از همه جا بی خبر بود جاش نشسته بود. همین شد که ناگاه به مجتهدی گفت: سید جان! مدرکت رو بده.
همین جا بود که مجتهدی به شدت جا خورد و رنگ از رخساره اش پرید و توی دلش با خودش گفت علی * به دادم برس. فوری صداش رو صاف کرد و گفت جناب، همراهم نیست. جا گذاشتم خونه.
اون بنده خدای از همه جا بی خبر توی آموزش هم گفت اشکال نداره! حالا دیگه عصر اینترنته. لازم نیست که همه جا آدم مدرکش رو با خودش حمل کنه. آدرس سایت محل تحصیلتون رو بدید که من برم ببینم.
مجتهدی این پا اون پا کرد و گفت آقای کانال نیومدن امروز؟
– نه سید جان! کار براش پیش اومده دیر میاد. من کارتونو راه می اندازم. چرا این قدر نگرانی؟ آدرس سایت رو بگو
– آهان! بله، سرچ کنید سیاووشان.
آقای از همه جا بی خبر، داخل سایت که می شه، می گه نه برادر من. این که سایت خودتونه. نمی شه که شما به خودت مدرک بدی. جایی که مدرک مربوط به روانکاوی گرفتی، کجاست؟ وایسا وایسا پیدا کردم. اینجا نوشتید کالج روانکاوی آلمان (کللگ). انگلیسی اش هم نوشتید German college of psychoanalysis (Kolleg)، خب کاری نداره که. همین الان براتون سرچ می کنم آقا. نگران نباشید… ای بابا! چرا به هیچ جا نمی رسه؟! این کالج کجای آلمانه؟!!
در همین حین آقای کانال، نفس نفس زنان و سراسیمه وارد می شود: سلام!
مجتهدی: آخیش! سلام! کجایی پس؟
آقای از همه جا بی خبر: سلام. ببین، این گوگل ظاهرا مشکل پیدا کرده، نمی تونه کالج محل تحصیل ایشون رو پیدا کنه. ببین تو می تونی پیدا کنی؟
آقای کانال: آره آره. پاشو برو سر کار خودت، من خودم پیدا می کنم مرسی.
مجتهدی: خوب شد اومدی، داشت گندش در می اومد.
آقای کانال: والا به نظرم گندش که دراومده. یعنی تو فکر می کنی این انجمن فرویدی ها تا حالا دست روی دست گذاشتن و ته و توی قضیه رو درنیاوردن؟ مطمئن باش رد این فست فود علی فولادین که به محض تأسیس رفتی اونجا و ۴ سال با هم همبرگر خوردید رو درآوردند. اونها که مثل بقیه مردم نیستند که ۴ سال توی فست فود دوستت همبرگر بخوری، بعد بگی روانکاو فرویدی شدم، باورشون بشه.
مجتهدی: اصلا چرا اینقدر حرف اونها رو می زنی؟ ولشون کن بابا! خیلی رو مخن! بریم سر کار خودمون!
آقای کانال: بریم سر کار خودمون!

*
https://freudianassociation.org/%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%BA-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D9%84%D9%85%D9%87-%D8%AD%D8%B1%D9%81-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8/

*
اشاره به علی فولادین


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=14886

  تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۴، ساعت: ۱۸:۵۴