سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

داداش اگر مطالعه نکنی «شواهد علمی متقنی برای کاربرد پزشکی حشیش» پیدا نمی کنی!

مخالفت ستاد مبارزه با مواد مخدر با تولید و توزیع شربت حشیش در داروخانه‌ها

 

گیاه شاهدانه

 

یک عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به آثار احتمالی روان‌گردانی و وابستگی به شربت حشیش توزیع‌شده در داروخانه‌ها بر روی جوانان و نوجوانان، خواستار توقف تولید و توزیع آن شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا تویسرکان‌منش، مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر روز شنبه، ۱۱ اردیبهشت، در یک نشست خبری آنلاین، توزیع «عصاره گیاه شاهدانه» در داروخانه‌های کشور را تائید کرد.

به گفته آقای تویسرکان‌منش مجوز تولید و توزیع این شربت با نام «لیپوسومیل» توسط سازمان غذا و داروی ایران تحت عنوان «فرآورده گیاهی و مکمل» صادر شده است.

این مدیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که «شواهد علمی متقنی برای کاربرد پزشکی حشیش وجود ندارد» گفت که این ستاد مکاتباتی با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو انجام داده تا مستندات علمی مبنی بر خاصیت تسکین‌بخشی و تاثیر این شربت بر روی تومورها به این ارگان ارسال شود.

به گفته آقای تویسرکان‌منش، با وجود مخالفت ستاد مبارزه با مواد مخدر با تهیه و توزیع این شربت، شرکت تولید و توزیع‌کننده آن از طریق ویزیتورهای خود «در حال توجیه بخش پزشکی برای تجویز این دارو» هستند.

مدیر درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر ششم اردیبهشت ماه هم وجود تریاک در یک «شربت گیاهی ضد کرونا» را تائید کرد، اما گفت که «بنا بر ادعای سازمان غذا و دارو، غلظت تریاک این شربت در حدی نیست که شربت تریاک تلقی شود».

 

منبع:‌رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=55101

  تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، ساعت: ۱۷:۱۵