چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:«خنداننده شو»ی مبارزه با اخلالگران اقتصادی توسط بازپرس حسینی، دادستان ذبیح زاده، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

«دادستان!» ذبیح زاده هم پز می داد که یکی از سی و پنج نفری است که حکمش را از شخص رهبر گرفته!

دادستان شوش: دلیل ادامه بازداشت کارگران ناتوانی در ارائه وثیقه است

عکس از بایگانی
 
 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش دلیل ادامه بازداشت تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه را که از ۸ آبان دستگیر شده‌اند «ناتوانی در ارائه وثیقه» اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مصطفی نظری، دادستان شوش، روز چهارشنبه، ۱۴ آبان، کارگران بازداشتی را «افراد سودجو و فرصت‌طلب» خواند که «باعث اغتشاش شدند» و «با توجه به عدم توانایی ارائه وثیقه در نظر گرفته‌شده، هنوز در بازداشت به سر می‌برند».

این در حالی است که فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت‌تپه به کانال خبری «امتداد» گفت که علی‌رغم آماده بودن وثیقه ۵۰ میلیونی، «رئیس دادگستری شوش اعلام کرده آزادی کارگران باید با کسب نظر شورای تأمین صورت بگیرد».

خانم زیبالی همچنین گفت: «با وجود اعلام آمادگی کتبی و شفاهی برای تودیع وثیقه از دوازدهم آبان، متأسفانه تاکنون اجازه انجام تشریفات سپردن وثیقه را نداده‌اند.»

پس از آن‌که چهار نفر از کارگران معترض به عقب افتادن حقوق ماه‌های قبل خود، در روز هشتم آبان بازداشت شدند، شماری از همکاران‌شان نیز روز ۱۳ آبان‌ماه تجمع اعتراضی برپا کردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، با اعلام این خبر در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که کارگران در اعتراض به بازداشت غیرقانونی ابراهیم عباسی منجزی، مسعود حیوری، حمید مبینی و یوسف بهمنی، برای پنجمین روز در محوطه این شرکت تجمع کردند.

دادستان شوش امروز تلویحاً تأکید کرد که برخورد با کارگران معترض و بازداشت‌ آن‌ها «با توجه به منویات مقام معظم رهبری که امسال را سال جهش تولید نامگذاری کرده‌اند» انجام شده است.

او همچنین وعده داد که تا پایان سال پرداخت حقوق‌های عقب‌افتاده انجام می‌شود.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=53342

  تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹، ساعت: 16:03