پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

دادگاه انقلاب چگونه «دادگاه» ی است که امکان تجدید نظر خواهی ندارد؟؟!!/ لابد امکان تظلم به دیوان عالی هم فقط در مورد احکام اعدام این دادگاه وجود دارد!

حکم اعدام سه جوان معترض به خاطر شرکت در تظاهرات آبان‌‌۹۸ در دیوان عالی کشور تأیید شد

 

حکم اعدام سه جوان، امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، به علت شرکت در اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ در دیوان عالی کشور تأیید شد. شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی با اتهام «مشارکت در تخریب و تحریق به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی» حکم اعدام را برای این جوانان ۲۵ و ۲۷ ساله صادر کرده است.
از راست به چپ امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی طبق گزارش وبسایت حقوق‌بشری «هرانا» به نقل از یکی از وکلای پرونده، حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه‌ تن از جوانان شرکت‌کننده در اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ در دیوان عالی کشور تأیید شد.
شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی با اتهام «مشارکت در تخریب و تحریق به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی» برای این سه جوان ۲۵ و ۲۷ ساله به دلیل شرکت در اعتراضات آبا‌ن‌ماه حکم اعدام صادر کرد.
علاوه بر صدور حکم اعدام، امیرحسین مرادی به دلیل درگیری و گرفتن دوربین فیلمبرداری مأموران بسیجی در محله ستارخان که مشغول فیلمبرداری از معترضان بودند، تحت عنوان «مشارکت در سرقت مسلحانه مقرون به آزار در شب» به ۱۵ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق و همچنین به اتهام «خروج غیرقانونی از کشور» به یک سال زندان محکوم شده است.
سعید تمجیدی و محمد رجبی نیز با اتهامات مشابه هر کدام به ۱۱ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.
سازمان عفو بین‌الملل اسفندماه سال گذشته با صدور بیانیه‌ای خواستار اقدام فوری برای لغو حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی شد.
دیپورت معترضان جوان آبان‌ماه توسط کشور همسایه و حالا صدور حکم اعدام آنان!

مژگان اسکندری از دیگر بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه در این پرونده، به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری محکوم شده و در خصوص حکم دادگاه انقلاب برای شیما ر. یکی از پنج بازداشت‌شده‌ی این پرونده اطلاعی در دست نیست.
هرانا به نقل از یک منبع نزدیک به خانواده اسکندری نوشت که «مژگان اسکندری در جریان اعتراضات آبان‌ماه در یکی از خیابان‌های تهران با سعید تمجیدی و محمد رجبی آشنا می‌شود و پیش از این آشنایی نداشته‌اند. در حین همین همراهی کوتاه‌مدت ماموران این افراد را به همراه هم بازداشت کرده‌اند.»
منبع مطلع به «هرانا» گفته است، تیم سه نفره وکلای پرونده با وجود روندی که پرونده تا کنون طی کرده است همچنان امید دارند بتوانند از طریق اعاده دادرسی این حکم را تغییر بدهند.
این احکام اوایل بهمن‌ماه ۹۸ به وکلای مدافع این شهروندان محبوس در زندان‌های تهران بزرگ و قرچک ورامین ابلاغ شده بود.
بازداشت‌شدگان این پرونده، از طریق فیلم دوربین‌های مداربسته نصب‌شده در خیابان‌های تهران، شناسایی و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
عفو بین‌الملل خواستار لغو حکم اعدام سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌‌ماه شد

بر اساس گزارش‌های فعالان حقوق بشر، صدها تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ را جوانان ۱۹ تا ۲۵ ساله از شهرهای شهریار، «اسلامشهر» (شادشهر)، ملارد و رباط‌کریم تشکیل می‌دهند که در زندان تهران بزرگ زندانی شده‌اند.
نهم خردادماه امسال پس از ماه‌ها سکوت، مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی دوره دهم مجلس شورای اسلامی، آمار حکومتی کشتار آبان‌ماه را «۲۳۰ نفر» کشته و «۲هزار نفر» زخمی اعلام کرد.
این درحالیست که سازمان عفو بین‌الملل در آخرین گزارش خود از کشتار آبان‌ماه، جزئیاتی از کشته شدن ۳۰۴ زن، مرد و کودک و مفقود‌ شدن شمار بسیاری از معترضان را ارائه کرد. خبرگزاری رویترز نیز دی‌ماه ۹۸ به نقل از منابع درون جمهوری اسلامی، شمار کشته‌شدگان را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرد. همان زمان شمار دستگیرشدگان تا ۷هزار تن اعلام شده بود.

 

منبع: خبر یو اس


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=51803

  تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۹، ساعت: ۰۹:۳۱