سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:«خنداننده شو»ی مبارزه با اخلالگران اقتصادی توسط بازپرس حسینی، دادستان ذبیح زاده، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

دادگاه رسیدگی به اعتراض قاضی مرتضوی به انفصال دائم از خدمات قضایی برگزار شد/ (!!!!!!!!!!)

دادگاه رسیدگی به اعتراض قاضی مرتضوی به انفصال دائم از خدمات قضایی برگزار شد

سعید مرتضوی پس از حضور در یکی از جلسات دادگاه به عنوان متهم، در کنار محافظان خود، ۲۰۱۵

خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه، ۲۱ مرداد، از برگزاری نخستین جلسه دادگاه اعاده دادرسی سعید مرتضوی، دادستان تهران در سال ۸۸، در پی اعتراض او خبر داد.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر موافقت دیوان عالی کشور با درخواست سعید مرتضوی برای اعاده دادرسی منتشر شده بود.

سعید مرتضوی در پرونده «کهریزک» به «معاونت در قتل» سه نفر از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های سال ۸۸ متهم شده بود که دادگاه بدوی او را به پنج سال حبس و انفصال دائم از خدمات قضایی محکوم کرد، اما در دادگاه تجدیدنظر حکم حبس او به دو سال تقلیل یافت.

بر اساس این گزارش، موضوع درخواست اعاده دادرسی سعید مرتضوی محکومیت او به انفصال دائم از خدمات قضایی است و قرار بوده امروز جلسه رسیدگی مجدد به این موضوع، با حضور متهم و شاکیان پرونده ازجمله عبدالحسین روح‌الامینی، پدرِ یکی از کشته‌شدگان کهریزک و نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی، برگزار شود.

سعید مرتضوی که پس از گذراندن دوسوم از محکومیت خود در شهریور سال گذشته آزاد شد، در پرونده سازمان تأمین اجتماعی نیز به اتهام «تصرف غیرقانونی در اموال دولتی» به شلاق محکوم شده بود، اما این حکم نیز «مشمول عفو رهبر جمهوری اسلامی» شد.

سعید مرتضوی پس از تعلیق قضایی، به‌دستور محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور وقت، به ریاست سازمان تأمین اجتماعی رسیده بود.

سعید مرتصوی سال‌ها قاضی دادگاه مطبوعات در ایران بود و حکم توقیف ده‌ها نشریه و بازداشت شمار زیادی از روزنامه‌نگاران را صادر کرد.

بر پایه تحقیق و تفحص مجلس ششم، سعید مرتضوی همچنین از متهمان اصلی در پرونده مرگ زهرا کاظمی عکاس-خبرنگار ایرانی-کانادایی در سال ۱۳۸۲ است.

 

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=52270

  تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹، ساعت: ۲۰:۲۲