پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:«خنداننده شو»ی مبارزه با اخلالگران اقتصادی توسط بازپرس حسینی، دادستان ذبیح زاده، دیگر نمی توان دم فرو بست، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، من هم در اتاق بازپرس حسینی بودم

در قوه قضاییۀ نازنازی «گاهی» «یک» قاضیِ ببوشی «درشتی» می کند!!

اژه‌ای: پارتی بازی چهره عدلیه را مخدوش می کند | مردم به درستی از برخورد برخی قضات گلایه دارند

رئیس قوه قضائیه گفت: گاهی مردم گله‌مند هستند که یک قاضی یا کارمند با ما برخورد خوبی نداشته و به درشتی حرف زده و ما را از اتاق خود بیرون کرده است که بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد برخی از این حرف‌ها درست است.

 

 

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان رئیس قوه قضاییه  که صبح امروز یکشنبه در آستانه ۲۶ مرداد «سالروز بازگشت آزادگان به کشور» در آیین تجلیل از همکاران آزاده دستگاه قضا سخن می‌گفت از اطاله دادرسی و ناتوانی در استیفای حق به دلیل فقدان ادّله مثبته به عنوان مشکلات قضایی مردم یاد کرد و گفت: گاهی می‌بینیم که مردم به سادگی به برخی افراد اعتماد می‌کنند و بدون عقد قرارداد یا گرفتن شاهد معامله می‌کنند و به دیگران پول می‌دهند، یا وجه یک چک را بدون دریافت چک پرداخت می‌کنند که برای خودشان و دستگاه قضا مشکل‌ساز می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای یکی دیگر از مشکلات مردم در مراجعه به مراجع قضایی را برخورد نامناسب برخی قضات و کارمندان عنوان کرد و افزود: گاهی مردم گله‌مند هستند که یک قاضی یا کارمند با ما برخورد خوبی نداشته و به درشتی حرف زده و ما را از اتاق خود بیرون کرده است که بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد برخی از این حرف‌ها درست است.

وی ادامه داد: از آن طرف وقتی سراغ قاضی و کارمند خودمان می‌رویم می‌بینیم که مراجعه‌کننده زیادی دارد که خیلی از این افراد توقع و انتظار فوری برای رسیدگی به کارشان را دارند و یا فرضا بعد از یک نزاع به همکار ما مراجعه کردند و آنجا هم درگیری‌هایی اتفاق افتاده که غیرقابل تحمل است.

 

رئیس قوه قضاییه از همکاران ایثارگر دستگاه قضا به عنوان زجرکشیده‌ها و دلسوزان انقلاب که تلاش کردند حق در جای خود قرار گیرد و از سلامت و راحتی خود برای برپایی عدالت هزینه کردند یاد کرد و از آن‌ها برای کاهش مشکلات نظام قضایی استمداد طلبید.

وی با بیان اینکه کسی شایسته‌تر از ایثارگران قوه قضاییه برای رفع مشکلات دستگاه قضایی و اجرای حق و عدل و مقابله با ظلم و بی‌عدالتی نیست، در عین حال گفت: باید برای رفع ظلم و اجرای عدالت، مصادیق ظلم و عدل و معروف و منکر را به درستی بشناسیم و راه تحقق آن‌ها را دقیق تشخیص دهیم تا برای رفع یک ظلم، ظلم دیگری انجام نشود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای یکی دیگر از گلایه‌مندی‌های مردم را پیش نرفتن کارشان بدون پارتی‌بازی و پرداخت رشوه عنوان کرد و گفت: این مسئله حتی اگر یک مورد هم باشد زیبنده دستگاه عدلیه نیست.

رئیس دستگاه قضا گفت: قوه قضاییه باید دستگاه عدالت گستر و توسعه دهنده عدالت باشد و اینکه برخی ادعا کنند برای تشکیل یک پرونده و طرح شکایت و دادخواست مجبورند دنبال پارتی بگردند، در روح و روان مردم اثر منفی می‌گذارد و چهره عدلیه را مخدوش می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: پارتی‌بازی و رشوه در هر دستگاهی که باشد ناپسند است، اما در دستگاه قضا هرگز قابل تحمل نیست و باید با آن مقابله کرد و انتظار این است که ایثارگران ما در صف مقدم برخورد با فساد و تخلفات باشند.

در پایان این نشست قرار بود لوح یادبودی از سوی ازادگان دستگاه قضا منقش به تصویر حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای و سخنان وی درباره ایثارگران تقدیم رئیس قوه قضاییه شود که رئیس دستگاه قضا ضمن تقدیر از اهداکنندگان لوح، از پذیرش آن امتناع کرد.

رئیس قوه قضاییه سپس خطاب به تمام مسئولان بخش‌های مختلف قضایی اعلام کرد: به هیچ وجه راضی نیستم عکس من در یک اداره و یا بر روی تابلوها و لوح‌های یادبود باشد.

پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، «محمدرضا صارمی» رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، آزادگان را گنجینه‌های ارزشمندی توصیف کرد که درونشان فرهنگ انسان‌ساز اسارت نهفته و ندای آزادگی را به گوش جهانیان رسانده‌اند.

وی از ثبت خاطرات ایثارگران به عنوان پل انتقال فرهنگ استقامت و آزادگی اسرا از درون اردوگاه‌های دوران جنگ به شهرها یاد کرد و خواستار توجه همه بخش‌های قضایی به ترویج فرهنگ آزادگی شد.

رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه در ادامه به تشریح اقدامات صورت گرفته در دستگاه قضا برای احیاء سنت و فرهنگ ایثارگری پرداخت و ایجاد ساختار اداری مستقل امور ایثارگران در دستگاه قضا، بروزرسانی بانک اطلاعاتی ایثارگران قوه قضاییه، ایجاد، نوسازی و تکمیل بایگانی فیزیکی پرونده شهدای قوه قضاییه، حضور در شوراهای مرتبط و متولی امور ایثارگری در خارج از دستگاه قضا و تشکیل جلسات کارشناسی بررسی مشکلات همکاران ایثارگر قوه قضاییه را از جمله این اقدامات عنوان کرد.

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=57503

  تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰، ساعت: 10:07