چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

در مورد جمال خاشقجی چی نمی دانیم!

در مورد خاشقچی چی نمی دانیم؟
پدربزرگ او محمد خاشقچی، ترک تبار و پزشک مخصوص شاه عبدالعزیز موسس آل سعود بود.
عموی او “عدنان خاشقچی” است.
عدنان خاشقچی دلال اسلحه و تاجر بین المللی عربستانی بود. در زمان خودش یکی از پولدار ترین و بانفوذترین افراد بود. او با عواملCIA، سیاستمدارها و با نفوذترین افراد دنیا ارتباط داشت اما چیزهایی از “عدنان خاشقچی” هست که برای ما ایرانی ها جالب است: او مرد واسطه تبادل اسلحه بین ایران و اسراییل در سال ۱۳۶۵ در ازای آزاد سازی گروگان های آمریکایی در لبنان بود که به نام Iran contra نامیده می شود. او در سال ۱۳۷۰ (تا سال ۱۳۹۳ ) با یک زن ایرانی به نام “شاه پری زنگنه” ازدواج کرد و از او دو فرزند دارد. وی بزرگترین قایق تفریحی جهان به نام “نبیله” را به سلطان برونئی فروخت و او هم به “دونالد ترامپ” فروخت و ترامپ هم به “ولید بن طلال” شاهزاده سعودی فروخت تا کازینوی تاج محل را از ورشکستگی نجات دهد.
خواهرزاده او Dodi Fayad است. همان میلیاردر مصری که عاشق” پرنسس دایانا” همسر پیشین ولیعهد بریتانیا شد و با او در یک حادثه رانندگی جان باخت و اما جمال یکی دو سالی بود که از سیاست های “بن سلمان” انتقاد می کرد. از انتخاب دونالد ترامپ در آمریکا، جنگ یمن، برخورد با قطر، برخورد با لبنان و از … همه چیز بن سلمان انتقاد می کرد.
او اعتقاد داشت عربستان سعودی باید به سال های پیش از ۱۳۵۷ برگردد. همان زمانی که هنوز “وهابی گری” در عربستان ممنوع بود. پس انتظاری نداشته باشید که با قتل او، آب از آب تکان بخورد. اصلاً از دستی با این شیوه فجیع او را جلوی دید همگان و در کنسولگری در ترکیه کشتند تا بفهمند دنیا دست کیست!!!
یک روز بعد کشیش زندانی در ترکیه آزاد شد و به آمریکا بازگشت.
ما هیچ. ما فقط نگاه.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=42849

  تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ساعت: ۱۱:۴۸