پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، عفاف و حجاب!، میراث فرهنگی دلخراش ما

در واقع حجاب تلمودی مستقیماً در خدمت «یعقوب نیمرودی» هاست

 

 

 

 

 

 

ourbeautifuliran

.
تپه باستانی جنت آباد
Jannat Abad Ancient Hill

تپه باستانی جنت آباد در استان قزوین، شهرستان بوئین زهرا، روستای جنت آباد واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۱۰۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
در بازدید از این تپه باستانی با مناظر وحشتناکی مواجه شدیم. حریم تپه اصلا رعایت نشده بود و تا دل تپه را شخم زده و کشاورزی کرده بودند. مردم خاک تپه باستانی را به زمینهای خود منتقل کرده و با آن کشاورزی کرده بودند اما از آن فاجعه بارتر این بود که سرتاسر تپه از غارت دزدان و ویرانگران میراث فرهنگی در امان نمانده بود. جای جای تپه چاه های عمیقی حفاری کرده بودند تا بتوانند اشیا و گنجینه های باستانی زیر تپه را به غارت ببرند. در بخشی از حفاری ها با آسودگی خیال برای خود نشیمن گاه هم ساخته بودند تا آنجا نشسته و به راحتی داخل چاه طناب بیندازند و خاک را از اعماق تپه بیرون بکشند. برخی از چاه ها مشخص بود که با بیل مکانیکی حفاری شده و برای ما واقعا عجیب بود که چطور ممکن است که بیل مکانیکی تا بالای تپه رفته باشد و هیچ کس متوجه آن نشده باشد و چطور فرمانداری، نیروی انتظامی و میراث فرهنگی استان قزوین از این غارتگری آشکار مطلع نشده اند؟! چطور به تپه ای که در کنار آن باغ ها و زمین های زراعی و در نتیجه رفت و آمد وجود دارد، این چنین دستبرد زده اند؟!
آیا جز این است که باید این فاجعه ملی با اطلاع نهادهای مسئول و دادن آزادی عمل به قاچاقچیان میراث فرهنگی رخ داده باشد؟! آیا جز این است که نیروی انتظامی و میراث فرهنگی قزوین مانند رفیق دزد و شریک قافله عمل کرده است؟! وگرنه چگونه ممکن است نیروی انتظامی که برای چند تار موی زنان زمین و زمان را به هم دوخته و به شدت ضرب و جرح می کند به سهولت بیل مکانیکی و ماشین های سنگین حفاری را نادیده می گیرد؟! چگونه ممکن است که چند تار موی زنان غیرت آنان را برمی انگیزد اما به غارتگران و وطن فروشان اجازه می دهد میراث چند هزار ساله این سرزمین را نابود کنند؟!
با مواجهه با وضعیت ناگوار این تپه باستانی متوجه شدیم بدترین وضعیت آثار باستانی ایران را میراث فرهنگی قزوین دارد.

 

 

# ایران_زیبای_ما# ایران#میترا_کدیور# تپه_باستانی # ایرانشهر # ایران_بزرگ# قزوین#فرهنگ# تمدن# جنت_آباد# عظمت# ویرانی# میراث_تاریخی# میراث_فرهنگی# تخریب # انجمن_فرویدی# فر_ایران_را_می_ستائیم
# Internet_For_Mitra_Now# realityofiran

 
 
منبع: صفحه اینستاگرام ایران زیبای ما

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=62656

  تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۴۰۱، ساعت: ۱۲:۴۱