جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

دستور گمرک برای انتقال «هزاران تن» کالای اساسی از ایران به عراق برای مراسم اربعین

رسانه‌های ایران تصویر بخشنامه‌ای را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد گمرک کشور دستور اختصاص هزاران تن کالاهای اساسی به «موکب‌های اربعین» در خاک عراق را ابلاغ کرده است.

همچنین تصویر نامه‌ای منتشر شده که در آن رئیس «قرارگاه مرکزی اربعین» از معاون وزیر کشور که «رئیس ستاد مرکزی اربعین» است، خواسته است تا این کالاها به موکب‌ها اختصاص یابد.

بر اساس این گزارش، همراه این نامه جدولی آمده که درخواست انتقال «۳۲۰۰ تن گوشت مرغ، ۲۷۰۰ تن گوشت قرمز، ۴۶۰ تن تخم مرغ، هشت هزار تن برنج، ۱۵۰ تن دارو، شش هزار تن آرد، ۲۵۰۰ تن سیب‌زمینی، چهار هزار تن پیاز ۵۰۰ تن شکر، ۵۰۰ تن قند و ۴۵۰۰ تن روغن خوراکی» و همچنین ۸۰۰ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی ارائه شده است.

در این نامه پیش‌بینی شده که حدود سه هزار موکب (ایستگاه‌های پذیرایی رایگان) قرار است برای بیش از «چهار میلیون» زائر فعالیت کنند.

گمرک ایران دستور اختصاص همه کالاها به جز دارو و فرآورده‌های نفتی را صادر کرده است تا به تفکیک به موکب‌های استان‌های مختلف ارائه شود.

این اقدامات نهادهای جمهوری اسلامی در حالی است که بر اساس گزارش‌های متعدد، بسیاری از مردم ایران در تامین کالاهای اساسی ناتوان شده‌اند و مصرف برخی کالاها مانند گوشت قرمز و مرغ کاهش یافته است.

پیشتر نیز، رئیس کل بانک مرکزی ایران روز ۱۲ خرداد خبر داده بود که به هر زائر اربعین ۲۰۰ هزار دینار عراق پرداخت خواهد شد. وزارت راه و شهرسازی ایران نیز در روز ۲۹ تیرماه از واردات دو هزار دستگاه اتوبوس برای شرکت در مراسم «اربعین» امسال در عراق خبر داده بود.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=69332

  تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۲، ساعت: 06:51