چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، سور مقصور کاسبان روان

دنیای دیوانه دیوانه دیوانه… روانپزشکی

چهارشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۳

دیدگاه خانم منصوره ا. در مورد کاسبان روان

 
چند روز پیش با دو نفر از پزشکان فارغ التحصیل دانشگاه جندی شاپور اهواز صحبت می کردم. آنها می گفتند قضیه مدرک دکتر صنعتی مشابه مورد دکتر سید کاظم علوی فاضل در اهواز است. او هم مدرک روانپزشکی نداشته است در حالیکه سال ها تا زمان بازنشستگی رییس گروه روانپزشکی دانشگاه جندی شاپور بوده است. آنها گفتند که او هم مثل دکتر صنعتی گفته که در لندن درس خوانده است!
به دنبال این صحبت ها در اینترنت جستجو کردم. شباهت های این دو فرد ( دکتر صنعتی و دکتر علوی فاضل) مرا به تعجب واداشت:
۱. در سال ۱۳۶۱ با همت دکتر سید کاظم علوی فاضل درمانگاه روانپزشکی بطور مستقل بازگشایی شد و در سال ۱۳۶۴ بخش روانپزشکی تاسیس گردید. سرانجام در مهرماه ۱۳۶۹ با گرفتن اولین دستیاران روانپزشکی آموزش تخصصی روانپزشکی نوین در این بخش آغاز بکار نمود. (منبع:http://fmedicine.ajums.ac.ir/HomePage.aspx?TabID=12983&Site=fmedicine.ajums.ac&Lang=fa-IR)
دکتر صنعتی هم در سال ۱۳۶۲ شروع به کار در دانشگاه تهران کرده است.
۲. هر دو مدعی اند که فارغ التحصیل اینگلیس و شهر لندن هستند! در صورتی که هیچکدام هیچ مدرکی ارائه نداده اند. در مورد رزومه دکتر علوی فاضل هم جستجو کردم که هیچ چیزی در مورد محل اخذ مدرک مورد ادعایش یافت نشد!!
۳. تفاوت آنها در این است که دکتر علوی فاضل افزون بر آن ادعای روانکاوی نداشته است! و ظاهرا دکتر صنعتی در دیزی را خیلی بازتر دیده که خود را داعیه دار روانکاوی در ایران هم می داند!!
من در مورد صحت این خبر همین را می توانم بگویم که در مملکتی که دولت به گرد تقلب در دانشگاه ها هم نمی رسد، در مملکتی که معدود کسانی خواهان شفافیت در ادعاها هستند، خواهان راستی آزمایی اند، در مملکت بیداد کردانیسم، اگر گفته شود که اعتبار مدرک کسی زیر سئوال است، بسیار درست تر است تا ادعای کسی به سادگی باور شود!!! اینهمه اقبال از فردی که سی سال دروغ گفته، آدم را سخت سخت به فکر فرو می برد!!
جای بسی تعجب است که در پایتخت ایران و زیر گوش وزارت بهداشت و دانشگاهی که مدعی علمی ترین مرکزدانشگاهی ایران است، و حتی فراتر از آن مدعی بنیانگزاری فلوشیپ رواندرمانی در ایران است، در چنین محیط پر از هاله های نور علم!! فردی اینگونه ترک تازی می کند. اهواز واقع در جنوب غرب ایران و صدها کیلومتر دور از پایتخت، مسئولین بی سر و صدا دکتر فاضل را از سیستم خارج کردند و یا شاید هم کهولت سن و بازنشستگی!! اما گمان نمی کنم اختلاف سنی زیادی با دکتر صنعتی داشته باشد ولی هرچه بوده که پزشکان فارغ التحصیل آنجا از قضیه خبر دارند، به عبارتی سیستم در آنجا خیلی هوشمند تر است و او سال هاست که دیگر عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور نیست. واقعا انگشت حیرت به دهانم که چگونه اینهمه سال، اینهمه روانپزشک، اینهمه رزیدنت، اینهمه همکار هیات علمی، اینهمه سکوت، اینهمه بی تفاوتی، اینهمه……چی بگم آخه!! نمی دانم «اهالی روزبه» بعد از افشا گری های انجمن فرویدی چه پاسخی به آیندگان دارند که بدهند؟ زیرا در هر حال چه ما باشیم و چه نباشیم، داوری ها به تاریخ سپرده خواهد شد.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=7425

  تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳، ساعت: ۱۶:۲۲