سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:الیزابت رودینسکو و باند رجالگان اش، تاویستوک، درسنامه های دکتر کدیور، دکتر میترا کدیور، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، روانکاوی در فولکلور، سؤالات در مورد محل تحصیل گهر همایونپور، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، سور مقصور کاسبان روان، مافياي روان، معجون جادوگری «صن-هما-فر»

دوباره می پرسم: چرا به شما نمی گویند که عمر بن سعد پسر سعد بن ابی وقاص بود؟؟

دوباره می پرسم: چرا به شما نمی گویند که عمر بن سعد پسر سعد بن ابی وقاص بود؟؟؟

 

soosoo13001300

“اما به تمام عرب-ذوب هائی که به این داستانها دل خوش کرده اند توصیه می کنم کمی تاریخ بخوانند تا بفهمند هفتاد سال بعد از آن روزی که مثلاً کنگره های تیسفون فرو ریختند تمام خاندان پیامبر را پای همان تیسفون سر بریدند، و کسانی که این کار را کردند نه تنها پادشاهان ساسانی نبودند بلکه حتی ایرانی هم نبودند. تا وقتی تیسفون بر جای خود استوار بود خاندان پیامبر هم در امن و آسایش بودند!
“تک چشم” هم از پیامبر و خاندانش بیزار است و هم از تمدن ایران!
“او هم دشمن ایران است و هم دشمن علی!””
انگار جگر آدم بسوزد و داغی که فکر میکرده موضوع اصلی است، تازه با دیدن قاتل واقعی تازه شود، همان حال را می دهد این جملات. این چند روز، هر چه از # فاحشه_فرهنگی بودن و # تواب_تمدنی بودن خود شرمنده بودیم، حالا انگار او می گوید، همین “دال ایران” که به آن جفا کرده ای و از او برای عربها مایه گذاشتی، همو موجبات “امن و آسایش” “خاندان پیامبر” هم بوده. دوباره می سوزی.
“تا وقتی تیسفون بر جای خود استوار بود خاندان پیامبر هم در امن و آسایش بودند!”
آدم یاد خود خانم دکتر می افتد. جوانمرد. سخاوتمند. برای آنچه درست است می جنگد، جفا می بیند و باز کارش را می کند. # نه_ترس_نه_غم_نه_رحم
و یاد این پست از نشریه الکترونیک انجمن فرویدی هم افتادم ” راستی، چرا به شما نمی گویند که عمر بن سعد پسر سعد بن ابی وقاص بود و سودای حکومت ری را داشت؟؟!!
او، دکتر میترا کدیور، که جوانمردی اش آدم را یاد ایران می اندازد، چند روز پیش از عاشورای حسینی هم این را به ما گفته بود! و ما…

 

mahin_nasir

جالبه که خلفای سه گانه و خصوصا خلیفه دوم اغلب در ایران شیعی مورد غضب بوده اند و در باره انواع ظلم آنها داد سخن داده اند اما در باره حملات آنان به ایران و فجایع پیامد آن همیشه سکوت کرده اند “مبادا دال ایران بروز کند”!

 

@rakhsha.af من هم یاد این قسمت همان سخنرانی می افتم که خانم دکتر گفتند (نقل به مضمون) اسلام وقتی به ایران می رسه، روی فرهنگ ایران گرف می شه و تشیع به وجود میاد. آنجا که از نماز جمعه و جشن های ایرانی گفتند که هزاران سال است در این سرزمین دارد برگزار می شود. آنجا که از سرکوب موسیقی گفتند. در ادامه این زنجیره بخشی از مستند”بزم رزم” برایم تداعی شد که آقای خامنه ای از تریبون “نماز جمعه” موضع مثبتی نسبت به “موسیقی” می گیرند.

 

moradim6099m

@ma_ard70 در جایی خواندم “مسجد” معرب مزگت مخف مزداکده است. توضیحات بسیار جالب و مفصلی داده بود درباره این کلمه

 

moradim6099m

@moradim6099m حتی نوشته بود شکل کنونی مساجد که حالت گنبدی شکل دارد از آتشکده های ساسانی گرفته شده است

 

ma_ard70

@moradim6099m بله قوس های معروف آتشکده ها.

 

ma_ard70

با دیدن این پست به یاد یکی از درس های دکتر کدیور افتادم. گشتم و متن آن را پیدا کردم: 
«در زمان انوشیروان ساسانی طنابی از وسط میدان اصلی شهر تا تالار بار عام انوشیروان کشیده شده بود که وقتی کسی می خواست مستقیماً از خود شاه تظلم خواهی کند به میدان شهر می رفت و این طناب را می کشید و همزمان زنگی در تالار شاه به صدا در می آمد. همه کشور پهناور ایران می دانستند که اگر زنگ تالار انوشیروان به صدا درآید توفانی عالمگیر به پا خواهد شد زیرا مشخص می شد که شخصی که این چنین به تظلم خواهی آمده همه راههای متعارف را رفته و به نتیجه نرسیده و بخاطر همین هم این طناب را کشیده. همه صاحب منصبان کشور پهناور ایران کابوس شان این بود که نکند روزی این طناب در ارتباط با کوتاهی آنها در انجام وظیفه کشیده شود.همه پادشاهان ایران زمین اعتقاد راسخ داشتند که بدون برقراری عدالت در خشتره پاوه (خسرو پائی) این خسروبانی یک روز هم دوام نخواهد داشت.در واقع پادشاهان هیچ وظیفه دیگری جز پاییدن مرزهای کشور در مقابل دشمن خارجی و پاییدن وضعیت عدالت در داخل کشور نداشتند.» 
شاید برای همین است که نه در داخل کشور و نه از زمان صدام تا رژیم کنونی عراق و حتی از یونسکو هم اراده ای برای حفظ و نگهداری این میراث نیست! هرچه باشد یادآور مام وطن و «ٔدال پدر» است که مدتهاست طرد شده!!!«نام پدر ایران».

 

ma_ard70

خیلی جالب است که در تاریخ خلیفه عباسی – المنصور- قصد تخریب این کاخ را داشت. اما وقتی شروع کرد متوجه شد که تخریب آن هزینه گزافی می طلبد و از ادامه تخریب منصرف شد!‌ شاید هم او میدانسته که بالاخره «دال نام پدر- دال ایران» بالاخره آنقدر مهجور خواهد شد که این بنا نه به اسم او بلکه با بی هویتی و با اسکیزوفرن شدن مردمان آنجا نابود خواهد شد! خلیفه عباسی هم خودش را از لیست منفورترین رها کرد! نمیدانم شاید مردمان این سرزمین دیگر اعتقادی به آینده ندارند!

 

 

moradim6099m

@mahin_nasir این مطالب اخیر که چاپ می شود یک لحظه صنعتی و آن سیرکهای تعفن آورش از جلوی چشمم دور نمی شود… بارها در دلم از دکتر کدیور تشکر کردم که این فرصت را به ما دادند تا بتوانم هرچند ناقص و ناچیز ولی حداقل کاری بکنم… نفرت و تنفرم از محور صنعتی_همایونپور میلیون بار بیشتر شده و از طرفی مطمئنم هر دو و کل باندشان آنچنان از حضور دکتر کدیور بر بدن و اندامشان لرزه افتاده که دیگر سالهاست یک ثانیه راحتی ندارند. مصاحبه های ننگین و تهوع آور صنعتی در تخریب فرهنگ ایرانی جلوی چشمم رژه می رود. ننگ بر صنعتی رذل و همایونپور جاسوسه و نوچه های حقیرشان و مرگ بر راه کثیفشان و اربابانشان

 

shahednaeemi

وقتی دیدم که صن_هما_فر ها به بخش درسنامه‌های سایت اضافه شده یه لذت و هیجان خاص احساس کردم، با خودم فکر کنم اگر پروا می‌دونست که با برنامه‌هاش چه گنجینه‌ای به روانکاوی حقیقی اضافه می‌کنه شاید دست به این کار نمی‌زد؛آخه کسی که با متریال جاذب‌اش به اشتباه در جایگاه آنالیست نشسته و از خودش یه دیو خیلی بزرگ ساخته ( چندین چند دیو البته) خواسته‌ای نداره جز ضربه زدن به روانکاوی ناب و حقیقی.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=54342

  تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹، ساعت: 11:09