سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

دوره فلوشیپ اخلاق پزشکی! یا لحاف ملانصرالدین!

شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴

مرجان م:

 
وقتی این مطالب را می خوانید مراقب شاخهایی که روی سرتان در می آید باشید:

 
«دکتر لاریجانی فعالیت‌های اخلاق پزشکی کشور را در منطقه بی‌نظیر دانست…
…دکتر لاریجانی با اشاره به تدوین برنامه راهبردی اخلاق پزشکی افزود: گروه اخلاق فرهنگستان علوم پزشکی با مشارکت ذی‌نفعان اصلی از جمله وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و … برنامه راهبردی اخلاق پزشکی کشور را پس از ۱۱ سال بازنگری و برنامه جدید را بر پایه شناخت وضع موجود، نقاط ضعف و قوت، اهداف و راهبردهای عملی تدوین کرد تا با استراتژی مشخصی در سال‌های آینده حرکت کنیم…
…وی افزود: سایت پرمحتوایی در حوزه اخلاق طراحی‌شده و چندین هزار جلد کتاب در دسترس محققان قرار دارد. همچنین مقالات متعددی نیز در مجلات فارسی و انگلیسی منتشرشده که باعث می‌شود بحث‌های اخلاقی ایران در عرصه جهانی نیز مطرح شود. معاون آموزشی وزارت بهداشت، با اشاره به ایجاد دوره فلوشیپ اخلاق پزشکی گفت: با راه‌اندازی این دوره متخصصان رشته‌های مختلف می‌توانند وارد حوزه اخلاقی حیطه تخصصی خود شوند.»
http://dme.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=113&fkeyid=&siteid=113&pageid=57700&newsview=128652

 

یعنی این «ذینفعان اصلی» «از جمله وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران » که هر کدام «اسطوره اخلاق»اند!!! و از قضا «روابط» نزدیکی هم با صنعتی و شرکاء و IPA وطنی دارند، شایسته ترین ها برای تدوین «اخلاق پزشکی»!!! در کشوری هستند که حکیم بوعلی سینا و رازی را به دنیا هدیه کرده!
خوش به حال ما والله!


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=19008

  تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ساعت: ۱۳:۳۶