پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:همه چیز اینگونه آغاز شد

دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۳

 

 

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳

خانم منیره ه. مطرح کرده:
با خواندن افاضات دکتر صنعتی در باب دروغ در سایت شما به یاد یکی از سؤالات قدیمی خود افتادم که تاکنون برای آن جوابی نیافته ام. فکر کردم آن را با شما در میان بگذارم شاید شما جوابش را داشته باشید.
آیا شما می دانید دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟ ظاهرا دکتر صنعتی از آنجا مدرک گرفته. من همه گوگل را زیر و رو کردم چنین جایی وجود ندارد. شما هم امتحان کنید عبارت school of psychiatrists of university of England را سرچ کنید.
و این در حالی است که این عبارت در همه ویرایش های صفحه ویکی پدیای محمد صنعتی تکرار شده که این امر به کل موضوع اشتباه تایپی یا اشتباه در ترجمه را منتفی می کند.

 

 

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳

خانم منیره ه.
با سلام و ادب

ما نیز جوابی برای این سؤال نداریم. لطفاً این بار هم خوانندگان ما پاسخ دهند.
با سپاس
انجمن فرویدی

 

 

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳

پاسخ آقای حامد خ. به سوال خانم منیره ه.
با عرض سلام
در پاسخ به سؤال خانم منیره ه. می‌گویم که من هم عبارت شما و هم خیلی عبارت‌های دیگر را جستجو کرده‌ام و چیزی نیافته‌ام. جالب است که در صفحه سایت شخصی‌ محمد صنعتی (www.mohammadsanati.net)، در قسمت «درباره» فقط نام کتاب‌ها و مقالات وی آمده است و حتی لینک بخش فعالیت‌های آموزشی شما را به «صفحه‌یی که خواسته‌اید این‌جا نیست!» می‌رساند. در حالی که معمولاً رسم است که افراد در رزومه‌شان محل تحصیلشان را ذکر می‌کنند. شش سال پیش ماجرای جعل مدرکی منجر به سر و صدای زیاد و استیضاح یک وزیر شد و دانشگاه آکسفورد هم بیانیه‌ای داد. به نظر شباهت زیادی بین آن موضوع و موضوع ما وجود دارد. البته یک تفاوتی هم هست که آنجا دانشگاه آکسفوردی وجود داشت تا بیانیه بدهد ولی در اینجا (بر اساس جستجوها) اصلاً دانشگاهی وجود ندارد که تأیید یا تکذیب کند. آن زمان لغت Kordanize به دیکشنری اضافه شد (http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Kordanize) و خوب است که ترکیب «دروغ صنعتی» هم به فرهنگ لغات ما اضافه شود.

 

 

سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای حامد خ.

انجمن فرویدی


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=3591

  تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳، ساعت: ۱۰:۲۳