جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

رئیس جمهوری: چنین رفتارهایی منطبق بر میهمان‌نوازی و فرهنگ اسلامی و ملی ایرانیان نیست

حمله‌کنندگان به اماکن دیپلماتیک از فرهنگ اسلامی، ایرانی و قانون دور هستند

نامه‌ رییس‌جمهور به قوه قضائیه: بررسی فوری حمله به سفارت عربستان و مجازات عاملان

 

حجت الاسلام حسن روحانی در نامه به آیت الله آملی لاریجانی رسیدگی فوری و خارج از نوبت به پرونده حمله به سفارت و کنسولگری عربستان را خواستار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رییس‌ جمهور طی نامه‌ای به رییس قوه قضائیه تأکید کرد که باید با مجازات عاملان و آمران این جرم آشکار، برای همیشه جلو اینگونه تعرضات به امنیت کشور و توهین به اقتدار و جایگاه نظام گرفته شود.
 گفتنی است رییس‌ جمهور در جلسه امروز هیات دولت نیز بار دیگر حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان سعودی در تهران و مشهد را حرکتی “غلط و غیرقانونی” دانست و از وزارتخانه های اطلاعات و کشور خواست با مأمورانی که احتمالا در بروز این حادثه قصور و کوتاهی داشته‌اند، قاطعانه برخورد و گزارش آن را به مردم اعلام کنند.
روحانی ادامه داد: افرادی که از روی نادانی و یا وابستگی به این اماکن حمله نمودند، مجرم هستند و از قوه قضائیه نیز تقاضا دارم قاطعانه و خارج از سیر طبیعی پرونده‌های قضایی این موضوع را بررسی نماید.
رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: اماکن و میهمانان دیپلماتیک از لحاظ قانونی و بین‌المللی دارای مصونیت هستند و حمله به این اماکن در کشور، خلاف شرع و قانون، حمله به آبروی نظام جمهوری اسلامی ایران و همانند حمله به خانه مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی با اشاره به اینکه چنین رفتارهایی هر چند در پی خطای یک کشور، منطبق بر میهمان‌نوازی و فرهنگ اسلامی و ملی ایرانیان نیست، اظهارداشت: حمله‌کنندگان به اماکن دیپلماتیک از فرهنگ اسلامی، ایرانی و قانون دور هستند. 

منبع: آفتاب

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=16880

  تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴، ساعت: 17:30