سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

ربیعی: نخستین راهکار مبارزه با فقر «راست گفتن» است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که نخستین راهکار مبارزه با فقر راستگویی و فرق دولت ها در شیوه نگرش آنها به مسایل اجتماعی است، افزود: باید گفتمان اجتماعی را به نوعی انتقال دهیم که اگر کاری برای مردم انجام می شود آثار آن در آینده برای شان باقی بماند.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که نخستین راهکار مبارزه با فقر « راست گفتن » است، زشت ترین دروغ را دروغ گفتن به فقرا دانست و افزود: همواره نگران دروغ گفتن به فقرا هستم و متاسفانه در آستانه انتخابات این رویه عوام فریبی افزایش می یابد.
وی راه عقلانی برای بهبود زندگی مردم را اجرای طرح ستاد بازآفرینی شهری دانست که نتایج درازمدتی به دنبال دارد.
ربیعی می گوید، تغییرات کالبدی شهرها پروژه هایی محصور شده نیست بلکه این طرح ها باید در بستر اجتماعی بتدریج انجام شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه کاهش فقر در دولت تدبیر و امید به جد پیگیری می شود، بیان داشت: آموزش های سیار مهارت آموزی از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور راه اندازی شده است که این نوع آموزش ها می تواند در حاشیه شهرها و شهرهای کم برخوردار از آموزش های مهارت برای جمعیت این مناطق پیگیری شود.
ربیعی افزود: حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ با شهرهای کوچک و مرزی متفاوت است. در مناطق مرزی همپوشانی قومی، چرخه ناتوانی ،بیکاری و فقر به گونه ای دیگر است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که توسعه بخش تعاون در محلات و حاشیه شهرها می تواند به عنوان یک راهکار مهم مورد استفاده قرار گیرد، معتقد است: باید محله گرایی رونق گیرد زیرا جمعیتی که در حاشیه شهرها زیست می کند سرمایه اجتماعی کشور محسوب می شود.
در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری میان وزیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی به امضا رسید.
موضوع این تفاهمنامه سیاستگذاری درباره اجرای طرح ها و برنامه های بازآفرینی محدوده ها و محله های هدف، برنامه های احیا بهسازی و نوسازی شهری است.

 

 

منبع: ایرنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=25669

  تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۵، ساعت: ۱۶:۵۱