سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:راز کرونا، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

رصد، رصد، رصد …

آزمایش دست‌جمعی شهروندان ووهان چین برای رصد ویروس کرونا آغاز شد

 

پرستاران چینی در ووهان

مقام‌های امور بهداشتی در چین آزمایش دست‌جمعی شهر ۱۱ میلیون نفری ووهان را برای رصد موارد احتمالی ابتلا به کووید-۱۹ آغاز کرده‌اند. ووهان شهری‌ست که شواهد فعلی حاکی‌ست همه‌گیری جهانی کرونا با شیوع گسترده ویروس در آن آغاز شد.

از روز پنج‌شنبه شهروندان این شهر به صف‌های بلندی پیوستند که به میزهای تست کرونا می‌رسد.

صف‌ها با رعایت فاصله‌گیری‌های فیزیکی در گوشه و کنار تشکیل شده، اما اظهارات شهروندان در رسانه‌ها حاکی‌ست برخی نگران شیوع ویروس در این صف‌ها هستند. برخی نیز از این‌که تست‌گیری سراسری انجام می‌شود ابراز رضایت کرده‌اند.

طی روزهای گذشته مواردی از شیوع محلی ویروس در شهر ووهان بار دیگر گزارش شد و بر نگرانی‌ها از موج تازه همه‌گیری در مرکز شیوع اولیه کرونا افزود.

دولت چین این طور ابراز کرده که قصد دارد از تمامی شهروندان ووهان تست بگیرد. مقام‌های رسمی گفته بودند این کار را طی ۱۰ روز انجام می‌دهند.

اما به نظر می‌رسد این طرح بلندپروازانه ممکن است عملی نشود.

گفته شده ووهان ظرفیت انجام روزانه صد هزار تست را دارد. ارگان کمیسیون بهداشت چین مدعی‌ست ۶۳ آژانس و سازوکار دولتی می‌توانند از شهروندان آزمایش اسید نوکلئیک بگیرند؛ آزمایشی که مواد ژنتیکی مانند دی‌ان‌ای و آران‌ای ویروس را شناسایی می‌کند.

اما به گفته این نشریه برای انجام آزمایش کل شهر طی ۱۰ روز باید روزانه بیش از ۷۰۰ هزار نفر تست شوند.

البته آزمایش اسید نوکلئیک نیز محدویت‌هایی دارد. در عین حال ممکن است نتیجه آزمایش منفی باشد، ولی فردی که تست داده ساعتی بعد با فرد مبتلایی که علائم کووید-۱۹ ندارد تماس داشته باشد.

در روز ۲۴ اردیبهشت، آن‌طور که اسناد دولتی نشان می‌دهد، بیش از ۶۷ هزار نفر تست شدند. داده‌ها و جمع‌بندی خبرگزاری رویترز نشان می‌دهد از زمان پایان قرنطینه شدید این شهر، یعنی از پنج هفته پیش به این سو، روزانه حدود ۴۷ هزار تست در آن انجام شده‌است.

رسانه‌های محلی گفته‌اند تا ۲۵ اردیبهشت ۲.۷ میلیون نفر از شهروندان آزمایش داده‌اند؛ البته تست‌گیری از شهروندان ووهان ماه‌هاست که ادامه دارد.

 

منبع: رادیو فردا 

 

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=50880

  تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹، ساعت: ۲۳:۵۲