سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

روحانی: شهید مطهری «اسلام انقلابی» را خطری بزرگ در برابر «انقلاب اسلامی» می‌دانست

رئیس جمهور گفت: شهید مطهری “اسلام انقلابی” را خطری بزرگ در برابر ” انقلاب اسلامی” می دانست. او دردها و مرهم دردها و زخم‌ها را به خوبی می‌شناخت.
حسن روحانی در مراسم گرامیداشت مقام معلم گفت: شهید علامه مطهری به حق یک فقیه، شجاع، آزاده، متفکر، آگاه به زمان و سرمایه بزرگ برای کشور ما بود و امروز نیز آثار او یک سرمایه بزرگ است.
او مسیر رسیدن کشور به توسعه پایدار و متوازن را سرمایه‌گذاری و تقویت آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: اگر می‌خواهیم فرهنگ ما رشد کند، بودجه فرهنگ باید در آموزش و پرورش هزینه شود. باید همه توان خود را برای توسعه کشور بکار بگیریم و این توسعه قطعا از آموزش و پرورش شروع می‌شود.
رییس جمهور که اظهاراتش با تشویق حاضران پشتیبانی می شد، با بیان اینکه دولت یازدهم با وجود تنگناها، بودجه آموزش و پرورش را دو برابر کرد، گفت: راه توسعه کشور از طریق معلمان فرهیخته و باانگیزه است که عاشق کشور و آینده کشور هستند.
 روحانی همچنین با پاسداشت یاد استاد شهید مطهری تصریح کرد: شهید علامه مطهری به حق یک فقیه، شجاع، آزاده، متفکر، آگاه به زمان  و سرمایه بزرگ برای کشور ما بود و امروز نیز آثار او یک سرمایه بزرگ است.
رییس جمهور با بیان اینکه شهید مطهری “اسلام انقلابی” را خطری بزرگ در برابر “انقلاب اسلامی” می دانست، اظهار داشت: امروز نیازمند تشریح ابعاد فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامی هستیم و کتاب‌ها و آثار شهید مطهری به عنوان بزرگترین مرجع برای مراجعه به افکار و اندیشه او جهت فهم فرهنگ و راه صحیح انقلاب اسلامی است.
روحانی افزود: شهید مطهری دردها و مرهم دردها و زخم‌ها را به خوبی می شناخت و قائلان به “اسلام انقلابی” مطهری را به شهادت رساندند.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اهمیت آموزش متنوع زبان های خارجی در مدارس کشور اشاره کرد و گفت: آموزش زبان های خارجی باید متنوع و کیفی شود و هر زبانی که علم را در کشور عمیق تر منتقل می کند، باید بیاموزیم.
 روحانی در ادامه با تببین اهمیت تقویت امید در جامعه تصریح کرد: هیچ چیز برای آینده کشور ما بالاتر از امید نیست. اگر در امید نسل جوان ما خللی ایجاد شد نمی‌توانیم به توسعه و پیشرفت برسیم و یکی از آثار مهم برجام توسعه امید در نسل جوان ما است.
منبع: انتخاب

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=20907

  تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ساعت: ۲۱:۵۴