پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:ایران زیبای ما، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل: عکس‌های نفس‌گیر گنجینه‌های پنهان و زیبایی ایران را با تمام شکوه آن آشکار می‌کنند

«سونامی» گردشگران و شکوه جاذبه‌های گردشگری ایران از نگاه دیلی‌میل+ تصاویر

 

 

روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل طی گزارشی تصاویری زیبا از جاذبه‌های گردشگری ایران را به جهانگردان ارائه کرده است.

 

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، روزنامه دیلی‌میل در شماره ۷ فوریه (۱۸ بهمن) خود مقاله‌ای با عنوان «عکس‌های نفس‌گیر، گنجینه‌های پنهان و زیبایی ایران را با تمام شکوه آن آشکار می‌کنند» منتشر کرد.

 

 

 

 

 

در این مقاله با اشاره به توافق هسته‌ای اخیر ایران با کشورهای پنج به‌علاوه یک بر و مسائل سیاسی و ژئوپولتیک گذشته، آمده که «با بهبود روابط، سواحل مسحورکننده ایران، معماری خیره‌کننده اسلامی و مواد غذایی عالی می‌تواند این کشور را به صدر فهرست «پربازدیدترین» مقاصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۶ بفرستد».

 

 

 

 

 

 

دیلی میل نوشته است: «تا آنجا که گردشگری مربوط می شود، تغییر در ایران در جریان است. این کشور در اواخر سال گذشته اعلام کرده که در حال آماده شدن برای یک«سونامی» از گردشگران خارجی است.»

 

 

 

 

نویسنده این گزارش، بکی پمبرتن به ۱۹ سایت ثبت شده یونسکو در ایران، از جمله شهر باستانی بیستون و ۱۳۰۰ پروژه برای بهبود وضعیت گردشگری که در ماه اکتبر (مهر) اعلام شده، اشاره کرده است.

 

 

 

 

 

البته در این گزارش به مشکلات دریافت ویزا و مشکلات امنیت گردشگران در برخی استان‌های مرزی نیز اشاره شده است.

 

 

 

 

 

 

خط ساحلی فیروزه‌ای خلیج فارس، پنجره های شیشه‌ای رنگ آمیزی در مسجد نصیرالملک، شهر کاشان و تپه های اطراف از فراز سقف حمام سلطان میر احمد، آرامگاه شاهچراغ در شیراز، پیست اسکی دراستان فارس، ارگ بم، روستای پلنگان، برج آزادی تهران، کاخ گلستان، هنرمندان صنعتگر یزد، سی‌و‌سه پل و کلیسای سنت استپانوس محله جلفای اصفهان، تخت جمشید و آرامگاه حافظ در شیراز، بازار بزرگ اصفهان و بقعه شیخ صفی الدین در اردبیل از جمله مکان‌های توریستی ایران هستند که تصویری از آنها در گزارش دیلی‌میل آمده است.

 

گزارش از: ساسان گلفر

 

منبع: آنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=18762

  تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴، ساعت: ۱۶:۵۹