چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:«خنداننده شو»ی مبارزه با اخلالگران اقتصادی توسط بازپرس حسینی، اعدام قهرمان کشتی نوید افکاری، دادستان ذبیح زاده، دیگر نمی توان دم فرو بست، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، ویدئوها

زمانی که به قوه قضاییه گند می زدند نمی دانستند که خودشان هم روزی مجبور می شوند به رییس قوه نامه بنویسند!

پرونده مرگ قاضی منصوری؛ ‘یک زن در رومانی همراه او بود’

 

پس از مطرح شدن نام غلامرضا منصوری در پرونده فساد مالی در قوه قضائیه ایران، مشخص شد او در ایران نیست
 
محمود علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده غلامرضا منصوری، قاضی متهم به فساد نیم میلیون یورویی که جسدش در رومانی کشف شد، از “ابهامات زیاد” در این پرونده و “همراهی یک خانم با قاضی منصوری” در رومانی صحبت کرده است.

آقای علیزاده طباطبایی گفته “این موضوع صد در صد صحت دارد” و در لایحه‌ای که قرار است خانواده منصوری به قوه قضائیه بدهند “اسم این خانم ذکر شده است تا از ایشان نیز کسب اطلاع شود”.

آقای علیزاده طباطبایی به خبرگزاری ایلنا گفته است: ابهامات زیادی پیرامون این پرونده وجود دارد و تاکنون گزارش و اطلاعاتی به دست ما نرسیده است. حتی اموال و اجناسی که همراه قاضی منصوری بوده به دست خانواده نرسیده است. از بازپرسی به ما گفته شد که اموال را به وزارت امور خارجه تحویل داده‌اند در صورتی که به وزارت امور خارجه مراجعه کردیم و گفتند به آنها تحویل داده نشده است.

آقای علیزاده طباطبایی گفته است برای روشن شدن ابهامات مرگ قاضی منصوری قرار بوده ملاقاتی با سفیر رومانی در تهران انجام شود اما “اعلام شد سفیر تغییر خواهد کرد و باید با سفیر جدید ملاقات داشته باشیم”.

پیشتر وکیل خانواده منصوری گفته بود هیچ فیلمی مبنی بر تأیید موضوع خودکشی او در پرونده نیست و تنها گزارشی از دادستانی رومانی در پرونده وجود دارد که در آن اعلام شده غلامرضا منصوری خودکشی کرده است. بر اساس این گزارش به خانواده قاضی منصوری اجازه داشتن کپی این گزارش داده نشده و آنها فقط اجازه خواندن آن را داشته‌اند.

جسد غلامرضا منصوری، قاضی پیشین اجراییات شهرستان لواسانات، جمعه سی‌ام خرداد در هتلی در بخارست رومانی پیدا شد.

آقای منصوری قاضی دخیل در پرونده‌های سیاسی بود که پس از طرح نامش در پرونده فساد مالی در قوه قضائیه ایران، مشخص شد از ایران خارج شده است. دادگاه اتهام او را گرفتن رشوه‌ای ۵۰۰ هزار یورویی اعلام کرده بود.

بر اساس اعلام دادگاه او با روشن گذاشتن تلفن همراهش ماه ها پیش از برگزاری محاکمه از ایران گریخته بود.

 

یافته‌های بی‌بی‌سی: قاضی منصوری نگران جانش بود

 

آقای منصوری همزمان با شروع دادگاه گفته بود که برای رسیدگی به اتهاماتش به ایران بازمی‌گردد، در عین حال چند سازمان بین‌المللی خواهان محاکمه او برای نقض حقوق بشر شدند. اما پس از چند روز جسد او در هتل محل اقامتش در رومانی پیدا شد.

جسد او روز اول مرداد به ایران منتقل شد و دادسرای عمومی و انقلاب تهران گفت علت مرگ بعدا اعلام خواهد شد.

برادر آقای منصوری روز ۱۵ تیر به خبرگزاری برنا گفته بود که او بارها در تماس با خانواده‌ از امنیت جانی خود ابراز نگرانی کرده بود. برادر قاضی منصوری در آن زمان گفت که به نظر خانواده منصوری او “ترور شده و باید موضوع ترور او را بررسی کنند.”

برادر آقای منصوری حتی یک بار درباره مرگ او ابراز تردید کرده و گفته بود که مشخص نیست جسد فردی که در هتل رومانی پیدا شده متعلق به برادرش بوده باشد.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران بعد از انتقال جسد به ایران در اطلاعیه‌ای گفت که پزشک قانونی ایران در گزارش اول خود به این نتیجه رسیده که اولا جسد متعلق به آقای منصوری است و دوم اینکه از مکان بلند سقوط کرده است.

هنوز دلیل مرگ غلامرضا منصوری به طور رسمی اعلام نشده است. بر اساس گزارش کالبدشکافی، اعلام شده که مرگ آقای منصوری “با شتاب” و بر اثر برخورد با سطح سخت اتفاق افتاده است.

پزشکی قانونی رومانی گزارشی درباره علت مرگ به پلیس و مقام‌های قضایی رومانی ارائه کرده بود اما جزئیات این گزارش و نتیجه بررسی دوربین‌های هتل اعلام نشد.

برادر قاضی منصوری در نامه ای به ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه خواهان روشن شدن علت مرگ برادرش شده و گفته سفارت ایران در رومانی باید در جریان جزئیات قرار داشته باشد.

 

منبع: بی بی سی فارسی


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=54271

  تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹، ساعت: ۱۶:۴۵