جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

زنده باد دادستان زنجان

دادستان زنجان دستور برخورد با عوامل مبارزه با سگ‌ها را صادر کرد

 

به دنبال انتشار تصاویر تاسف‌بار از برگزاری مبارزه سگ‌ها – که نخستین‌بار توسط خبرگزاری ایسنا منتشر شد – دادستان زنجان دستور برخورد با عوامل برگزاری مبارزه خونین سگ‌ها را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روابط‌عمومی دادگستری زنجان، حجت‌الاسلام حسن مظفری، دادستان عمومی و انقلاب زنجان در نامه‌ای به نیروی انتظامی استان دستور برخورد با عوامل برگزاری مبارزه خونین سگ‌ها را صادر کرد.

در این نامه که دقایقی پیش تنظیم و به نیروی انتظامی استان ارسال شد و یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری‌ها قرار گرفت، آمده است:

 

سردار صالحی

فرماندهی محترم انتظامی استان زنجان

با سلام

احتراماً؛ همانگونه که مستحضرید برابر مقررات کشتن ، تلف و ناقص نمودن حیوانات و نیز جریحه دار کردن عفت عمومی، جرم محسوب می شود. در همین راستا حسب اخبار و اطلاعات واصله عده‌ای در اطراف شهر زنجان و برخی شهرستانهای استان با برگزاری مسابقه و با اهداف سوء اقدام به حیوان آزاری و به جان هم انداختن سگ ها می‌نمایند.

نظر به اینکه اینگونه حرکات نظم و عفت عمومی را خدشه دار می‌نماید و با توجه به اینکه از منظر شرعی و اخلاقی نیز آزار و اذیت حیوانات امری مذموم و ناپسند می‌باشد. لذا در جهت حفظ حقوق حیوانات و نیز جلوگیری از جریحه دار شدن عفت عمومی ، مقرر است دستور فرمایید ضمن پیگیری موضوع با شناسایی افراد و یا گروه های تشکیل دهنده چنین مسابقاتی ، بدواً نسبت به ممانعت از هرگونه حیوان آزاری و تشکیل این تجمعات اقدام و افراد خاطی ارشاد گردند.

در همین راستا چنانچه افراد و گروههای شناسایی شده مجدّد اقدام به برگزاری مسابقه و آزار هر گونه حیوانات به ویژه سگ نمایند، اقدامات قانونی لازم معمول و با همکاری عوامل محترم اداره ی محیط زیست ، حیوانات مربوطه جمع آوری و خاطیان جهت پیگیری قضایی به این مرجع معرفی گردند.

 

منبع: ایسنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=18251

  تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴، ساعت: ۱۶:۲۳