یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

سارق علمی، رئیس دانشگاه آزاد دزفول شد + سند

ناصر سراج خرمی، یکی از اساتید دانشگاه آزاد که چندی پیش به دلیل سرقت طرح پژوهشی از سوی هیئت بدوی انتظامی هیئت علمی محکوم شده بود، رئیس دانشگاه آزاد دزفول شد.

 

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از اهواز، موج تغییرات گسترده مدیران در وزارت علوم، به سرعت دانشگاه آزاد اسلامی را نیز فرا گرفت و عزل و نصب مسئولان بر اساس جهت گیری سیاسی و نه وجهه علمی، در یکی از واحد های دانشگاه آزاد مسئله آفرین شد.

 

ناصر سراج خرمی، یکی از اساتید دانشگاه آزاد دزفول که سابقه سرقت علمی در کارنامه خود داشت ریاست این واحد را عهده دار شد.

 

این استاد بدون درج نام همکاران خود که به صورت گروهی بر روی طرحی پژوهشی کار کرده بودند و همچنین آمار سازی های دروغین، اقدام به دریافت هزینه های پژوهشی می کند که با پیگیری این اساتید، شخص مذکور به بازگرداندن وجوه دریافتی و اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شده بود و این موضوع واکنش تعداد از اساتید و دانشجویان این دانشگاه را به همراه داشت.

 

برای دیدن تصویر اصلی نامه به روی عکس زیر کلیک کنید.

 

جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد دزفول در اعتراض به اتفاقات اخیر در انتصاب رئیس جدید این واحد بیانیه ای صادر کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی
مقام معظم رهبری (مد ظله العالی):
«این پیشرفت علمى ما دراین ده دوازده سال اخیر یک واقعیّت است و بعضى این را باور نکردند؛ بعضى حتى این را انکار کردند. نگذارید این چرخه‌ حرکت کُند بشود. این را هر چه می توانید توسعه بدهید و تسریع کنید و پیشرفت کنید. یکى از چیزهایی که جلو این را می گیرد، سیاسى شدن دانشگاه‌هاست. نگذارید دانشگاه جولانگاه حرکتهاى سیاسى بشود.»

 

درست در زمانی که دولتی بر سر کار آمده که شعار اصلی خود را اعتدال و تدبیر  قرار داده است، شاهد اقداماتی هستیم که نشان از قدرت گیری افرادی تندرو در دانشگاه هاست.

 

به قدرت رسیدن افراد تندرو در دانشگاه جز سیاست زدگی ثمری ندارد، تغییرات در وزارت علوم به دانشگاه آزاد اسلامی هم سرایت کرد. با بازگشت افراد قبلی در لایه های بالادستی دانشگاه آزاد، شاهد این تغییرات هستیم.

 

علی رغم اینکه اصل تغییرات فی نفسه بد نیست؛ اما هر عقل سالمی گواهی می دهد تغییر باید به سمت جلو و به سوی پیشرفت های بیشتر باشد. دامنه تغییرات یا به عبارت بهتر عقبگرد به دانشگاه آزاد اسلامی دزفول نیز رسید و شاهد به مسند نشستن فردی هستیم که دارای سوابق سوئی چون داشتن پرونده کمیته انضباطی به دلیل سرقت طرح پژوهشی در فضای دانشگاهی و همچنین گرایش های تند و افراطی می باشد.

 

فردی که سابقه مدیریتی موفقی ندارد و هنوز به مدیریت دانشگاه دست نیافته شروع به خط و نشان کشیدن برای برخی افراد کرده است. همچنین اطرافیان این فرد در زمانی که هنوز حتی جلسه تودیع و معارفه هم برگزار نشده به شکلی کاملا غیر اعتدالی و غیر اخلاقی، مسئولان بعضی از قسمت های دانشگاه را از دفاتر کاریشان بیرون رانده و برای هر کسی که ذره ای با تفکر و گرایش آنها همخوانی ندارد خط و نشان می کشند.

 

آنچه گفته شد بخشی از فضایی است که  امروز در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول می گذرد و نشان از حرکت به سمت سیاست زدگی و خارج شدن از فضای علمی با حضور افرادی که سابقه تخلف و سرقت طرح پژوهشی دارد؛ درحالی که در آغار ترم جدید تحصیلی باید به دنبال جامع شدن  دانشگاه آزاد اسلامی دزفول باشیم.

 

آیا با چنین افرادی با این سابقه که این مناصب علمی را در جهت رسیدن به مقاصد شخصی و حزبی  خود به کار می گیرند، می توانیم به پیشرفت سریع علمی و فضایی به دور از سیاست زدگی رسید؟

 

ما جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به تمام کسانی که فضای علمی دانشگاه را به سمت سیاست زدگی می برند، هشدار می دهیم به تبعیت از فرامین  مقام معظم رهبری در حفظ فضای آرام و علمی در دانشگاه جلوی این گونه تحرکات تند را خواهیم گرفت و عواقب ناشی از آن بر عهده کسانی است که می خواهند دانشگاه را سیاست زده کنند.

 

امیدواریم مراجع ذی صلاح در این قضیه جدی تر وارد شده و جلوی افراد تندرو را بگیرند؛ و گرنه ما دانشجویان و اساتید که خواهان فضای علمی و رو به پیشرفت دانشگاه ها هستیم جلوی این افراد را به شدت خواهیم گرفت.

 

جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد دزفول

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=11471

  تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۴، ساعت: ۰۸:۴۵