یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، محیط زیست دلخراش ما

سه فعال محیط زیست در آتش‌سوزی بوزین و مره‌خیل جان باختند

 

بنا بر گزارش‌ها سه تن از فعالان انجمن ژیوای پاوه روز یکشنبه هشتم تیرماه پس از آن‌که برای مهار آتش‌سوزی بوزین و مره‌خیل کرمانشاه به این منطقه حفاظت شده رفتند، جان خود را از دست دادند.

 

 

رسانه‌های محلی از جمله کردپرس به نقل از مسئولان انجمن محیط زیستی ژیوای پاوه گزارش داده بودند که مختار خندانی، از اعضای قدیمی این انجمن، همراه چند نفر دیگر در عملیات اطفای حریق دچار سانحه شدند که در این میان آقای خندانی جان خود را از دست داد.

در این حال شماری از فعالان رسانه‌ای ایران نیز در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که بلال امینی، فعال محیط زیست، دومین قربانی عملیات مهار آتش منطقه بوزین و مره‌خیل است.

دیگر کنشگری که جان خود را از دست داده نیز یاسین کریمی عضو دیگر انجمن ژیوای است.

 

 

 

مسئولان حفاظت محیط زیست کرمانشاه می‌گویند که آتش‌سوزی منطقه بوزین و مره‌خیل عصر شنبه مهار شده بود، اما از صبح یکشنبه آتش دوباره شعله‌ور شده است.

منطقه بوزین و مره‌خیل در شهرستان پاوه و جوانرود، استان کرمانشاه است. این منطقه از حدود بیست سال پیش به عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع ثبت شده است.

مسئولان محیط زیست کرمانشاه می‌گویند که تیم‌های متعددی برای مهار آتش‌سوزی در منطقه بوزین و مره‌خیل حضور یافته‌اند.

در هفته‌های گذشته بیش از ۲۰ مورد آتش‌سوزی‌ پراکنده در اراضی ملی، مراتع و جنگل‌های ایران به وقوع پیوسته که در برخی از این موارد گزارش‌هایی مبنی بر «نقش عامل انسانی» و عامدانه بودن آتش‌سوزی‌ها منتشر شده است.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=51533

  تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۹، ساعت: ۱۲:۴۳