جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:خاک بر سر ما ملت حیف نان، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، محیط زیست دلخراش ما

«شش‌هزار» درخت بلوط برای ساخت «هشت کیلومتر جاده» در کازرون فارس قطع شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، روز دوشنبه گزارش داد که «شش هزار» درخت بلوط در «تنگ بوالحیات» شهرستان کازرون استان فارس برای ساخت «هشت‌ کیلومتر جاده» قطع شده است.

به گزارش این خبرگزاری، اکثر درخت‌های قطع‌شده «کهنسال» بوده‌اند، و «هر درخت بلوط رقمی نزدیک به ۲۰۰ هزار دلار ارزش دارد که برای شش‌هزار اصله درخت ۶۰ هزار میلیارد تومان ضرر ایجاد شده است.»

بر اساس این گزارش، قطع این درختان و ساخت جاده مذکور «تنها برای ۲۰ خانوار که به صورت فصلی و در فصل برداشت محصول» از آن استفاده می‌کنند، صورت گرفته است.

این خبرگزاری در ادامه افزوده که یک جاده دیگر برای دسترسی به این منطقه وجود داشته و این عمل «تحت هیچ شرایطی منطقی نیست».

یک کارشناس حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با این خبرگزاری اعلام کرده که با وجود پیگیری‌های صورت گرفته دفتر ریاست اداره راه و شهرسازی کازرون در این زمینه «اظهار بی‌اطلاعی» کرده است.

او گفته اداره حفاظت از محیط زیست استان فارس «در حال تکمیل پرونده و ارسال آن به دادگاه است».

بسیاری از فعالان و کارشناسان محیط زیست، جمهوری اسلامی را متهم می‌کنند که سیاست‌های کلان آن باعث نابودی پوشش گیاهی مناطق مختلف ایران شده است.

در یکی از آخرین موارد، کاربران شبکه‌های اجتماعی روز ۱۶ مرداد با هشتگ‌های «کردستان در آتش» به آتش‌سوزی در جنگل‌های مریوان و عملکرد «ضعیف» نهادهای مسئول در زمینه مقابله با این آتش‌سوزی واکنش نشان دادند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در این آتش‌سوزی بیش از دویست هکتار از جنگل‌های توابع مریوان و همچنین شمار زیادی از درختان آن طعمۀ حریق شدند.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=69393

  تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۲، ساعت: 19:17