سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، عفاف و حجاب!

شما ببخشید، این روس های بی خبر نمی دانند کجا می توانند هم صیغه پیدا کنند و هم الکل!

واکنش مقام ایرانی به موضوع گردشگران روس: جاذبه‌های ما زیارتی است

ورود گردشگران روس به مصر. ترکیه، مصر و دیگر کشورهای منطقه طی سال‌ها درآمد بسیاری از محل ورود گردشگران روس و اروپایی به‌دست آورده‌اند

 

در پی اظهارات سفیر روسیه در ایران دربارهٔ عدم تمایل گردشگران روسی برای سفر به ایران به خاطر ممنوعیت مشروبات الکلی و حجاب اجباری، دستیار وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد جاذبه‌های گردشگری ایران زیارتی است.

رسول موسوی روز پنج‌شنبه در واکنش به سفیر روسیه در صفحه توییتر خود نوشت: «مشکل اصلی صنعت گردشکری ما ضعف زیرساخت‌ها و مدیریت امور است نه مهیا نبودن بساط ع… خ (عیش و خوشی).»

وی گفت: «جاذبه‌های اصلی گردشگری ایران زیارت، فرهنگ، هنر، تاریخ و تمدن است؛ مزیت‌هایی که منحصر بفرد بوده و دیگران ندارند.»

لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران، در مصاحبه‌ای با روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، گفته است: «من بارها و با صراحت به ایرانی‌ها گفته‌ام که دو مسئله عمده مانع ورود شهروندان روس و نه تنها گردشگران به ایران می‌شود. یکی مسئله دستورالعمل پوشش زنان است که امروزه حجاب حتی در گرما در همه جای این کشور اجباری است و دیگری اینکه مشروبات الکلی ممنوع است.»

به گفته او، شهروندان روسیه در سفر به کشورهای دیگر «با این مشکلات مواجه نیستند» و هر چند که «دیدنی‌های ایران بسیار زیاد است، [نظیر] پاسارگاد، شیراز و اصفهان»، اما «هرگز گردشگران روس زیادی به ایران نیامده‌اند».

 

منبع: رادیوفردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=61603

  تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، ساعت: 08:28