دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، کامران منش طرار، وزارت بهداشت

شکسته نفسی می فرمایید، کف رفتن دفتر تلفن مراجعان مرکز روانکاوی آفریقا کار نیست؟!

معاون درمان وزارت بهداشت در گفتگو با شفا آنلاین اعلام کرد:

کم کاری وزارت بهداشت و رسانه ها عامل داغ شدن بازار رمالان و فالگیرها

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در صورتی که خرافه گرایی و گرایش به رمالان و فالگیران در سطح جامعه رشد پیدا کند باید بپذیریم که کم کاری از سوی وزارت بهداشت؛ دانشگاه ها و رسانه ها است.
دکتر محمدآقاجانی در گفتگوی اختصاصی با شفا آنلاین درباره علت گرایش افراد جامعه حتی اقشار تحصیل کرده به سمت رمالان و فالگیران سودجو بیان کرد: متأسفانه خرافه گرایی در همه جوامع وجود دارد و این امر تنها مختص جامعه ایران نیست.

وی تمایل به خرافه گرایی را ناشی از جهل افراد برشمرد و تصریح کرد: حال هر چقدر که سطح سواد اجتماعی ارتقاء یابد- البته نه فقط سطح سواد بلکه به معنی اطلاعات کامل و دوری جستن از عقاید انحرافی و اطلاع رسانی توسط رسانه ها- منجر به کاهش خرافه گرایی می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به این که رسانه ها یکی از ابزارهای کنترل و مقابله با خرافه گرایی هستند؛به خبرنگار شفا آنلاین گفت: مردم باید توجه داشته باشند که فرهنگ اصیل باستانی و دین مترقی ما به دور از خرافه است.

وی  تأکید کرد:پس با این اوصاف و با توجه به جامعه با سواد کشورمان انتظار رشد خرافه گرایی و گرایش به رمالان و فالگیران که قصد سودجویی از افراد ساده لوح را دارند نیز نداریم.ضمن اینکه افزایش این امر ناشی از از کم کاری ما، دانشگاه ها و رسانه ها است.

منبع: شفاآنلاین


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=23792

  تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۵، ساعت: 20:54