پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، مافياي روان، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

عجب!! نقشه کشیده بودند رییس جمهور این مملکت را از فیلتر مافیای روان بگذرانند!!!

مخالفت مجلس با آزمایش روانی نامزدهای ریاست‌جمهوری

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد گرفتن آزمایش پزشکی و روانی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری مخالفت کردند.

 

به گزارش روز چهارشنبه، ۲۶ آذر خبرگزاری ایرنا، نمایندگان در جریان اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی، با پیشنهاد غلامرضا نوری قزلجه، نماینده بستان‌آباد در این زمینه مخالفت کردند.

آقای قزلجه گفته بود «قطعا شورای نگهبان باید فردی را انتخاب کند که او در آینده دچار فرایند پوپولیستی نشود که اگر چنین اتفاقی رخ دهد به دلیل بی‌توجهی به مسائل روانی بوده است.»

وی پیشنهاد کرده بود به ماده سلامت و توانایی جسمی و روانی کافی داوطلب برای ایفای مسئولیت ریاست‌جمهوری، بند «با تایید کمیسیون شورای پزشکی شورای نگهبان» نیز اضافه شود.

این در حالی است که عباس گودرزی، نماینده بروجرد در مخالفت با این پیشنهاد گفت که «شاخص‌های روانی از نظر یک روانپزشک با آنچه که شورای نگهبان برای داوطلب ریاست جمهوری مطرح می‌کند، کاملا متفاوت است و مطرح کردن چنین پیشنهادی درست نیست.»

محمدجواد کولیوند، قائم مقام وزیر کشور و نماینده دولت در مجلس نیز با این پیشنهاد مخالفت کرد.

کولیوند گفت که «شأن ریاست جمهوری این نیست که چنین رویکردی برای او در نظر گرفته شود. زیرا در ادامه قانون گفته شده که داوطلب باید برنامه‌های خود را ارائه دهد و چنین فردی از سلامت کامل برخوردار است.»

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست جلسه علنی امروز در عین حال با تغییر سابقه تصدی نامزدها از ۶ به ۴ سال موافقت کردند.

محمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده پیشنهاددهنده این بند گفت که «در گذشته همه افراد می‌توانستند داوطلب ریاست جمهوری شوند. در شرایط کنونی نباید محدودیت زیادی در این طرح به وجود آوریم که افراد نادری بتوانند شرکت کنند.»

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=53929

  تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹، ساعت: ۱۶:۳۸