یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

فراخوان شکایت کیفری علیه وزیر بهداشت


🔰 صرفا جهت انجام وظیفه شرعی، نحوه # شکایت_کیفری از وزیر بهداشت را توضیح می دهم. ان شالله که منشا اثر باشد.
.
کسانی که موفق به ثبت درخواست ارائه آمار گردیده اند، می توانند این شکایت را ثبت کنند. کسانی که موفق نشدند و تمایل به ثبت شکایت دارند، ابتدا می بایست تقاضای ارائه آمار را مطابق دو پست گذشته ثبت کرده و بعد از ۱۱ روز از تاریخ ثبت درخواست، شکایت را مطابق این پست تقدیم دادسرا کنند.
.
متن شکایت را در کانال تلگرامم به نشانی @dadshahr_iranian به اشترک گذاشتم.
.
⭕ مراحل ثبت شکایت:
۱. مطابق تصاویر این پست وارد سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات شده و از درخواست خود پرینت بگیرید.
۲. مطابق تصویر آخر، متن شکایت را تنظیم کرده و به همراه تصویر درخواست، در دفاتر خدمات قضایی شکایت را ثبت نمایید.
۳. به متصدی دفتر خدمات عنوان کنید که شکایتی با دو عنوان «جلوگیری از اجرای قوانین مملکتی با سوءاستفاده از مقام …» و «اعلام اطلاعات ناقص و بر خلاف واقع» ثبت نموده و شکایت را برای دادسرای ویژه کارکنان دولت مستقر در شهر تهران ارسال نماید. 👈👈👈 به علت اینکه عنوان مناسبی در سامانه قوه قضائیه برای شکایت بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات وجود ندارد، ذیل عنوان دوم به عنوان توضیح این جمله را اضافه بفرمایید: «عدم ارائه اطلاعات و آمار رسمی بر اساس قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات»
۴. محل وقوع جرم را تهران و تاریخ وقوع جرم را ۱۱ روز پس از ثبت درخواست ارائه آمار عنوان نمایید.
۵. کد رهگیری دریافت نمایید و منتظر ابلاغ دادسرا باشید.
.
مراحل بعدی شکایت و نحوه ارسال لایحه و متن لوایح را در پست های بعدی و بسته به اخطاریه دادسرا توضیح میدهم ان شاءالله
 
 
منبع: صفحه اینستاگرام وکیل حمزه شکریان
 
 

متن شکایت؛

ریاست محترم دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت

سلام‌علیکم

احتراماً به عرض می‌رسانم:

مطابق بند ج ماده ۱ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، آمارهای رسمی جزء اطلاعات عمومی بوده که بر اساس ماده ۲ قانون مذکور، هر ایرانی حق دسترسی به آن را دارد. بر اساس ماده ۵ و ۸ قانون مذکور، مؤسسات عمومی مکلف به ارائه این اطلاعات به متقاضیان حداکثر ظرف مهلت ۱۰ روز هستند و همچنین بر اساس ماده ۲ «آیین‌نامه اجرایی ماده ۸ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات» به شماره ۳۴۱۸۴ مورخ ۴/۳/۱۴۰۰، امکان ثبت درخواست جهت ارائه اطلاعات عمومی از طریق «سامانه ملی انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» وجود داشته و تاریخ شروع مهلت پاسخ‌گویی مؤسسات عمومی نیز از تاریخ ثبت تقاضا در این سامانه و اخذ کد رهگیری است.

از آنجایی‌که مطابق ماده ۱۱ «آیین‌نامه اجرایی ماده ۸ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات» ، متقاضی می‌تواند اطلاعات را از مؤسسه‌ای که آن را تولید یا دریافت کرده ‌است، مطالبه نماید، فلذا بنده در تاریخ …………. طی درخواستی که با کد رهگیری شماره ………………….. در سامانه ثبت ‌شده، آمار رسمی مرتبط با بیماری کرونا و واکسیناسیون عمومی را به شرح اسناد پیوست این شکایت از وزارت بهداشت خواستار شدم.

ماده ۱۱ آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور نیز وظایف و مسئولیت‌های مربوط به اجرای این قانون را صراحتاً برعهده «بالاترین مقام مسئول در مؤسسات عمومی» گذاشته و بر این اساس، شخص وزیر بهداشت مسئول مستقیم به ارائه آمار فوق ظرف مهلت ۱۰ روز از تاریخ ثبت درخواست بوده ‌است. حال‌ آنکه متأسفانه تا تاریخ ثبت این شکایت، هیچ‌گونه پاسخ مؤثری در این خصوص (اعم از مثبت یا منفی) واصل نگردید.

از طرف دیگر؛ به ‌موجب ماده ۲۲ قانون فوق، هر گونه فعل یا ترک فعلی که مانع وظیفه اطلاع‌رسانی اطلاعات عمومی و یا باعث عدم رعایت قانون در مهلت‌های مقرر شود، جرم‌انگاری شده و مطابق فراز پایانی ماده ۲۲ ، چنانچه افعال فوق در قوانین دیگر مستلزم مجازات بیشتر باشد، همان مجازات اعمال می‌شود. مطابق ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی نیز در صورتی‌که مسئولین دولتی، از مقام خود سوءاستفاده نمود و مانع اجرای قوانین مملکتی (از جمله قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات) گردند، محکوم به یک تا پنج سال انفصال از خدمات دولتی می‌گردند.

بنابراین با توجه به مواد ۲۲ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی، وزیر بهداشت با عدم ارائه آمار رسمی تقاضا شده، از مقام خود سوء استفاده نموده و مانع اجرای قوانین مملکتی گردیده ‌است. فلذا تقاضای رسیدگی و تعقیب متهم و نهایتاً صدور کیفرخواست علیه نامبرده را دارم.

 

منبع: کانال تلگرامی دادشهر ایرانیان 

 

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=61286

  تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۱، ساعت: ۱۳:۰۳