یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، میراث فرهنگی دلخراش ما

فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع‌دستی در کشور ایجاد می‌شود

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: یکی از اولویت‌های اقتصاد مقاومتی این است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای عرضه و فروش صنایع‌دستی در کشور ایجاد شود.

 زهرا احمدی‌پور ظهر امروز در نشست صمیمی با فعالان، سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران بخش خصوصی حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان هرمزگان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید فضای مناسبی را برای کار در کشور ایجاد کرده است، عنوان کرد: اولویت‌هایی در اسناد بالادستی برای حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پیش‌بینی شده که در کنار آن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را داریم که بر مقاوم‌سازی اقتصاد داخلی کشور تاکید دارد.

وی با بیان اینکه صنایع‌دستی به عنوان سرمایه برای توسعه کشور در نظر گرفته شده است، افزود: متاسفانه فروش صنایع‌دستی در کشور محدود بوده و به زنجیره‌ای از ثروت تبدیل نشده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: یکی از اولویت‌های اقتصاد مقاومتی این است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای عرضه و فروش صنایع‌دستی در کشور ایجاد شود و امروز در مراکز استان‌ها تعداد فروشگاه‌های صنایع‌دستی بسیار محدود است.

احمدی‌پور با تاکید بر اینکه در طراحی هتل‌ها باید از صنایع‌دستی هر منطقه استفاده و محل فروش صنایع‌دستی در آنها ایجاد شود، تصریح کرد: این موارد را باید به اولویت تبدیل کنیم و اگر تولید و فروش صنایع‌دستی به زنجیره ثروت تبدیل شود، سرمایه‌ای برای هر استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه اولویت گردشگری هرمزگان باید گردشگری ساحلی باشد، خاطرنشان کرد: طبق اولویت‌بندی‌ها ما وظیفه داریم برای این استان تسهیل‌گری کنیم و اولویت ما بر این است که تنوع مکانی برای گردشگری در کشور داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: باید ذائقه گردشگران را در گردشگری داخلی مدیریت کنیم و در این راستا نیاز است به مردم بسته‌های سفر ارائه کنیم تا هرکسی به فراخور علاقه‌مندی‌های خود مقصدی را برای گردشکری انتخاب کند.

احمدی‌پور اضافه کرد: بسته‌های سفر می‌تواند گردشگری داخلی را فعال کند و با گردشگری داخلی می‌توانیم فرهنگ و اصالت خود را حفظ کنیم و بر این اساس نیازمند برنامه‌ای جامع برای گردشگری هستیم./فارس

 

منبع: ایران


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=29791

  تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ساعت: ۲۲:۵۰