جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:اعدام قهرمان کشتی نوید افکاری، اعلامیه عاشورایی انجمن فرویدی، حکم قصاص آرمان عبدالعالی، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، معجون جادوگری «صن-هما-فر»

قربانی های انسانی روز «۲۲» خرداد

دو عضو وزارت دفاع و یگان هوافضای سپاه پاسداران در «دو حادثه جداگانه» کشته شدند

 
عکسی که خبرگزاری فارس از محمد عبدوس منتشر کرده است

ساعاتی پس از آنکه خبرگزاری‌های ایران از کشته‌شدن دو تن از پرسنل یگان هوا فضای سپاه پاسداران در روز یکشنبه در دو حادثه خبر دادند، وزارت دفاع جمهوری اسلامی یکی از این دو تن را از کارکنان خود معرفی کرد.

بر اساس اعلام وزارت دفاع جمهوری اسلامی، محمد عبدوس که پیشتر از پرسنل نیروی هوافضای سپاه معرفی شده بود، از «کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» است که «حین انجام مأموریت» کشته شده است.

پیشتر خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، آقای عبدوس را «از کارکنان هوافضای سپاه در سمنان» معرفی کرده بود، اما پس از اعلام وزارت دفاع، این خبرگزاری خبر خود در این باره را اصلاح کرد.

در تصویری که خبرگزاری فارس از آقای عبدوس منتشر کرد نیز، او در لباس غیرنظامی در «حرم» امام هشتم شیعیان در شهر مشهد مشاهده می‌شود.

وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه با صدور اطلاعیه‌ای آقای عبدوس را از کارکنان این وزارتخانه معرفی کرد و افزود که او «عصر یکشنبه ۲۲ خرداد حین انجام مأموریت در منطقه عمومی سمنان» کشته شده است.

در این اطلاعیه اما به جزئیات و محل دقیق کشته شدن محمد عبدوس اشاره‌ای نشده است. با این حال یکی از تأسیسات وزارت دفاع در استان سمنان، پایگاه فضایی «امام خمینی» است که در برگیرنده تأسیسات مهم پرتاب ماهواره‌های فضایی ایران است.

در عین حال استفاده از تعابیری چون «جانفشانی» و «از خون خود گذشتن» در مورد آقای عبدوس در اطلاعیه وزارت دفاع، احتمال کشته شدن او به‌دلیل سانحه یا تصادف عادی را ضعیف می‌کند.

انتشار خبر کشته شدن محمد عبدوس همزمان بود با انتشار اطلاعیه سپاه استان مرکزی که از کشته شدن یک عضو دیگر یگان هوافضای خود به نام علی کمانی «در حین انجام مأموریت در سانحه تصادف» در خمین خبر داده بود.

شهر خمین در استان مرکزی است و تأسیسات آب سنگین اراک، یکی از بخش‌های مهم فعالیت‌های هسته‌ای ایران در این استان قرار دارد و با پدافند ضد هوایی حفاظت می‌شود.

در اطلاعیه سپاه استان مرکزی زمان دقیق کشته شدن علی کمانی و دیگر جزئیات حادثه مبهم گذاشته شده است.

در تصویری که خبرگزاری تسنیم منتشر کرده است، علی کمانی لباس نظامی سپاه پاسداران با درجه ستوانی و نشان مخصوص یگان هوا فضا را به تن دارد. یگان هوا فضای سپاه پاسداران مسئول برنامه‌های موشکی و بخشی از پدافند ضد هوایی ایران است.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=62049

  تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱، ساعت: 09:41