پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:سور مقصور کاسبان روان

قسمت دهم

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ح. در مورد «کنگره خواری»
اینقدر که در این دو روز نام انجمن فرویدی به فارسی و انگلیسی از بلندگوهای کنگره به گوش رسید نام هیچ نهاد و تشکل و گروهی شنیده نشد!

 

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳

سپاس از دیدگاه خانم م. ح.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳

دیدگاه خانم زهرا م. در مورد «کنگره خواری»
در دومین روز از کنگره روانکاوی به سختی به اعضای انجمن فرویدی اجازه صحبت می دادند. در جلسه پرسش و پاسخ همه افراد وقت آزاد دارند، می توانند با دل سیر به زبان انگلیسی و فارسی صحبت کنند، نظر بدهند، بحث علمی (!) و غیر علمی کنند. اما در هر جلسه پرسش و پاسخ، فقط به یک نفر از اعضای انجمن فرویدی اجازه صحبت می دهند. همه اعضای انجمن را یک نفر می بینند. در ضمن امروز قبل از پرسش، از اعضا پرسیده شد که از کدام سخنران سوال دارید؟ البته اگر خجالت نمی کشیدند می پرسیدند: سوالاتان چیست؟! با چه کسی کار دارید، خطابتان کیست؟ وقتی دستان اعضای انجمن فرویدی بلند می شود دکتر جلالی ندوشن(دبیر کمیته اجرایی) به همه ردیف های جلویی و عقبی سالن نگاه می کند، ردیف وسطی را اصلاً نمی بیند، چون اعضای انجمن در آنجا حضور دارند. دوباره از اول تا آخر سالن را نگاه می کند، نه! التماس می کند که کسی سوال کند تا این اعضا سوالی نپرسند. این وضعیت امروز، ترس از صحبت اعضای انجمن فرویدی، برای کنگره روانکاوی خفت آور بود؛ در بخش دوم پرسش و پاسخ، علی رغم این که اعضای انجمن قبل از همه اجازه صحبت می خواستند، اما اصلا اجازه هیچ صحبتی را ندادند. می خواستند هر چه سریع تر پایان جلسه را اعلام کنند، اما وقتی پافشاری اعضا را مشاهده کردند، دکتر سیامک موحدی- عضو هیات رئیسه- اجازه دادند تا به عنوان آخرین نفریکی از اعضا سوال کند و از گردانندگان بلندگو خواست آن را در اختیار اعضای انجمن قرار دهند. واکنش جلالی و همکارش جالب بود: اول خودشان را به کوچه علی چپ زدند، تعلل کردند و پس از اصرار دکتر موحدی ناگهان بلندگو ناپدید شد. بلاخره یک جور باید زمان می گذشت. اصرار اعضا انجمن فرویدی موجب شد تا بلندگو پیدا شود.

 

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳

سپاس از دیدگاه خانم زهرا م.
انجمن فرویدی

 

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳

دیدگاه خانم مرجان م. در مورد «کنگره خواری»
امروز در کنگره مدام به این فکر می کردم که این چیزهایی که اینها در «معرفی کیس» می گویند یا به مراجعان بیچاره گفته اند بقال سر کوچه ما بهترش را می توانست بگوید. هر «روانکاو وحشی» با شنیدن شرح تکه پاره ای از گفته های مراجع هر چه را «احساس» می کرد بعنوان فرمولاسیون آن هم از دیدگاه «روانکاوی وحشی» به خورد شنونده ها می داد. واقعاً خجالت نمی کشند؟ یعنی اصلاً نمی فهمیدند چه آبرویی از آدم می رود وقتی آنجا نشسته و تنها چیزی که دارد بگوید این است که «احساس می کند» این مراجع هنوز در حالت جنینی است و از متولد شدن می ترسد! یا تعبیر رویایی که مراجع بیچاره خودش یک کلمه هم در موردش نگفته بود، می شود اضطراب اختگی!!!
این آن روانکاوی ای بود که می خواستند معرفی کنند.

 

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳

سپاس از دیدگاه خانم مرجان م.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳

دیدگاه خانم مرجان م. در مورد «کنگره خواری»
داشتم فکر می کردم اگر کل کنگره حذف می شد و فقط بخش پرسش و پاسخ داشت و در آن هم هر بار فقط یک نفر از اعضای انجمن فرویدی برای ۲ دقیقه حرف می زد نه وقت مردم را می گرفتند، نه کسی می خوابید، نه اینهمه زحمت بیخودی به «پلیس امنیت کنگره» جناب جلالی ندوشن می دادند! خداییش اگر انجمن فرویدی نبود اینها هیچ چیزی از روانکاوی نمی شنیدند که بماند، همه مخاطبینشان هم می خوابیدند. واقعاً همانطور که دکتر کدیور گفته اند «ما بیداریم که نگذاریم بقیه بخوابند»

 

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳

سپاس از دیدگاه خانم مرجان م.
انجمن فرویدی

 

 

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳

دیدگاه خانم فاطمه س. در مورد «کنگره خواری»
می دانید چقدر امروز دلم می خواست به این به اصطلاح «روانکاوان» بگویم: «لطفاً دست از سر کچل بیماران بردارید!»

 

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳

سپاس از دیدگاه خانم فاطمه س.
انجمن فرویدی


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=6119

  تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳، ساعت: 11:56