دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی

قورآباد، لجنزاری در ته تهران

چهارشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۴

دیدگاه خانم خ. ف. درباره «مافیای روان»
«مصداق سنگ را می بندند و سگ را رها می کنند» در بیمارستان رازی

دو روز پیش یکی از روانشناسان که فرد بسیار منضبطی است و در کلاسهای آشنایی با روانکاوی که در بیمارستان رازی برگزار می شد جزو اولین حاضرین جلسه بود. به من گفت که برای سال گذشته یعنی سال ۹۳ بدلیل تاخیر یک روز جریمه و غیبت برایش رد کردند، وقتی که پرسیده که علتش چیست من که همیشه با سرویس میام بیمارستان اصلا تاخیر ندارم مسئول مربوطه پاسخ داده که تاخیر با سرویس شما را مثلا اگر ۱۰ دقیقه بوده جمع زدیم در طی یک سال شده ۶ ساعت و از حقوقتان کم کردیم این کار در بیمارستانی انجام می شود که در همین بیمارستان قورخانه چی اصلا بیمارستان نمی آید یکی از مسئولین می گوید دیر می آید زود می رود طوریکه هیچکس نه آمدنش را میبیند نه رفتنش را و حتی یک ساعت هم تاخیر نمی خورد.
سال گذشته همین خانم را مسئول نظارت بر رفت آمد روانشناسها کرده بودند چون شکایت شده بود که بعضی از آنها خیلی کم به بخش می آیند. و در نهایت همین کسانی که به بخش نمی رفتند کاری کردند که این خانم با چشم گریان از مسئول روانشناسی خواست که این کار را از عهده او بردارند. و من که شاهد این جریان بودم به مسئول روانشناسی گفتم که شما که می دانید این مشکل همه روانشناسها که نیست فقط چهار پنج نفر هستند که در بخش نیستند (که ۳ نفر آنها همان قورخانه چی و هم بخشان او هستند) لازم نیست این بنده خدا را بفرستید ۲۰ تا بخش را چک کند سخت ترین آنها را به من بسپارید آن سه چهار نفر هم یک نفر چک کند، مسئله اینقدر پیچیده نیست.

 

در ضمن یکی از هم بخشان قورخانه چی در بیمارستان رازی معروف به این است که اگر کسی نتواند پایان نامه بنوسید کافی است به او سفارش دهد. البته فکر می کنم دلال پایان نامه باشد. چون همه از IQ او خبر دارند یک ترجمه درست نمی تواند انجام بدهد. ولی همیشه در حال سفارش گرفتن مقاله و پایان نامه است. در ضمن این آقا همان است که در جلسه آخر دادسرا با قورخانه چی آمده بود و احتمالا یکی از روانکاوان فله ای آینده خواهد بود چون در وایبر متونی به نام روانکاوی می گذارد. این دیگر جا دارد که بالای متونش قید شود «وقتی صمد آقا روانکاو می شود»


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=11993

  تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۴، ساعت: ۲۳:۲۲