شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

ماجرای ده ونک و دخیل بودن عارف و زهرا رهنورد…!!!

📝 ماجرای ده ونک و وظیفه‌های حداقلی

ماجرای این روزهای ده ونک، یک ماجرای حقوقی است با دو طرف دعوا. دانشگاه الزهرا میگوید زمین به اسم ما سند خورده و ساکنان میگویند دیوان عدالت اداری سند شما را باطل کرده است. این دعوا باید در دادگاه حل و فصل شود. اما تا آن موقع:

🔹۱. نحوه‌ی برخورد دانشگاه با ساکنان جای تعجب دارد. حتی اگر حق با دانشگاه باشد، نظامی گری در تخریب خانه‌ها، آدمی را یاد تخریب خانه های فلسطینیان می اندازد. دانشگاه الزهرا حداقل در ظاهر نتوانسته افکار عمومی را قانع کند. آیا افکار عمومی برای دانشگاه الزهرا و ضابطین قضایی مهم نیست؟
🔸۲. فرض کنیم حق با دانشگاه الزهرا است؛ سوالی که بی‌جواب مانده این است: وضعیت و سرنوشت ساکنین خانه‌ها چه خواهد شد؟ رئیس دانشگاه الزهرا قول داده که در اثاث‌کشی به ساکنان کمک کند! اثاث‌کشی به کجا؟ این نحوه‌ی برخورد با شهروندان نظام اسلامی، شایسته نیست. وگرنه ما نیز دست‌کمی از نحوه‌ی برخورد دولت برزیل با ساکنان حلبی‌آبادهای ریودوژانیرو پیش از شروع المپیک نداریم.
🔹۳. صداوسیما و رسانه‌های چپ و راست، هیچکدام به این موضوع نمی‌پردازند. صداوسیما که به هیچ موضوع چالشی ورود پیدا نمیکند و همیشه نفر آخر ماجراست. رسانه‌های اصلاح‌طلب به خاطر دخیل بودن عارف و زهرا رهنورد در این قضیه سکوت کرده‌اند و رسانه‌های اصولگرا هم مثل مابقی حوادث فقط منتظرند ببینند رهبری چه موضعی خواهند گرفت تا بر روی موج آن سوار شوند.
🔸۴. نتیجه دادگاه هرچه باشد، نحوه‌ی برخورد با ساکنان ده ونک، شایسته‌ی چهره‌ی نظام اسلامی نیست و بی‌عملی در برابر این نحوه‌ی رفتار، شایسته‌ی رسانه‌های نظام نیست.

☕از #محمد_رضوی

 

منبع: @sad_kalame


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=43315

  تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۷، ساعت: ۱۸:۴۲