سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:اسیرکُشی محسن شکاری، اعدام های غیر فقهی و غیر شرعی، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، عفاف و حجاب!، معجون جادوگری «صن-هما-فر»، ویدئوها

مجید کاظمی هم ورزشکار و کشتی گیر است/ یک قربانی انسانی ممتاز دیگر برای هُبل (هابعل = The Baal)!

«انتقال» مجید کاظمی معترض محکوم به اعدام به سلول انفرادی

گزارش‌ها حاکی است که مجید کاظمی، از معترضان بازداشت شده در محله «خانه اصفهان» که به اعدام محکوم شده، به سلول انفرادی منتقل شده است. او به همراه دو معترض دیگر بازداشت شده در خانه اصفهان از سوی دادگاه انقلاب به «محاربه» متهم و به اعدام محکوم شده است.

مجید کاظمی روز جمعه در فایل صوتی از زندان همه اتهامات را رد کرد و گفت که این حکم براساس «اخذ اعترافات اجباری تحت شکنجه» صادر شده است.

شماری از زندانیان سیاسی پیشین از جمله آتنا دائمی و همچنین حساب کاربری ۱۵۰۰ تصویر که اعتراضات در ایران را پوشش می‌دهد با انتشار خبر انتقال مجید کاظمی نسبت به وضعیت این معترض محکوم به اعدام ابرازنگرانی کرد و هشدار داد.

طبق نوشته حساب کاربری ۱۵۰۰ تصویر «مجید کاظمی محکوم به اعدام ساعاتی پیش به انفرادی منتقل شد. همچنین او فردا قرار ملاقات داشته که آن هم لغو شده است.»

این حساب کاربری با تاکید بر اینکه «حکم اعدام مجید در دیوان تایید نشده است»، نوشت: «جمهوری‌اسلامی می‌خواهد بر روی پرونده‌ سراسر دروغ خانه اصفهان سرپوش بگذارد. نگران جان عزیزانمان هستیم.»

آتنا دائمی، زندانی سیاسی پیشین و فعال حقوق بشر نیز در توییتی با اعلام اینکه «مجید کاظمی محکوم به اعدام در پرونده خانه اصفهان ساعاتی پیش به انفرادی منتقل شد»، نوشت: «ملاقات حضوری او با خانواده که برای روز شنبه بود لغو شده» است.

در این توییت آتنا دائمی با اشاره به اینکه حکم اعدام مجید کاظمی صبح دوشنبه ۱۹ دی ماه ابلاغ شده و «پرونده هنوز به دیوان نرفته است»، تاکید کرد که «نگران مجید کاظمی و محمد قبادلو» است.

در میان معترضان بازداشت شده در محله «خانه اصفهان»، دادگاه انقلاب اصفهان سه تن به نام‌های مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و محمد یعقوبی را به اتهام «محاربه» از طریق «کشیدن سلاح و استفاده از آن و تشکیل یا عضویت در گروه‌ مجرمانه به قصد برهم زدن امنیت» متهم و به اعدام محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، در جریان اعتراضات شامگاه ۲۵ آبان در محله خانه اصفهان، دو بسیجی به نام‌های محسن حمیدی و محمد کریمی و یک سرهنگ یگان ویژه به نام اسماعیل چراغی کشته شده‌اند.

امیر نصرآزادانی، فوتبالیست و از دیگر معترضان بازداشت شده در اصفهان نیز در همین پرونده به مجموعا ۲۶ سال زندان و سهیل جهانگیری به ۲ سال حبس محکوم شده‌اند. از میان معترضان بازداشت شده در این پرونده فقط جابر هاشمی «تبرئه» شده است.

این معترضان از زمان بازداشت تاکنون به وکیل انتخابی دسترسی نداشته‌اند و از دسترسی به دادرسی عادلانه محروم بوده‌اند.

مجید کاظمی شامگاه جمعه ۲۳ دی ماه درحالی به انفرادی منتقل شد که ساعاتی پیش از آن یک فایل صوتی از این معترض زندانی در حساب کاربری ۱۵۰۰ تصویر منتشر شد.

آقای کاظمی در این فایل صوتی تاکید می‌کند که مستندات صدور حکم در این پرونده همان سناریوی مورد نظر نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی و «اعترافات اجباری تحت شکنجه» است.

 

 

 

پیام مادر مجید کاظمی، محکوم به اعدام

 
 
 
منبع: رادیو فردا

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=65799

  تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱، ساعت: ۲۱:۳۲