جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

محمدرضا نقدی! فقط تقویمی که تکلیف فردای شما را هم مشخص نمی کند را با تقویمی که تا ده هزار سال بعد را با اعشار ثانیه محاسبه می کند را با هم مقایسه کن و بعد بلبلی کن!!

عید فطر ۱۴۰۱ چه روزی است؟

 

 

یک پژوهشگر نجوم گفت: درصورتی‌که روز یکشنبه با چشم مسلح بتوان هلال ماه را مشاهده کرد، بنابر نظر فقهایی که رؤیت با تلسکوپ را مجاز می‌دانند، دوشنبه _دوازدهم اردیبهشت‌ماه_ عید فطر خواهد بود؛ البته هلال ماه در شامگاه دوشنبه _دوازدهم اردیبهشت‌ماه_ با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است.

عمران مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در روز یکشنبه _یازدهم اردیبهشت‌ماه_ با هلال بحرانی روبه‌رو هستیم، اظهار کرد: احتمال رؤیت هلال ماه در این روز وجود دارد، اما برای رصد آن به ابزار و متخصصان بسیار نیاز است و درصورتی‌که هلال ماه در این روز مشاهده شود، ماه رمضان ۲۹ روز خواهد بود.

وی افزود: هلال بحرانی با چشم غیرمسلح قابل رؤیت نیست و نیازمند ابزار رصدی است؛ بنابراین در روز یکشنبه هلال ماه وجود دارد، اما رویت‌پذیری آن بسیار سخت بوده و تنها با استفاده از ابزار رصدی با کمک متخصصان و در شرایط جوی مناسب امکان‌پذیر است.

این پژوهشگر نجوم ادامه داد: مدت زمانی که هلال ماه در آسمان روز یکشنبه حضور دارد، بسیار کم است؛ بنابراین برای رصد هلال روز یکشنبه علاوه بر متخصصان، ابزارآلات دقیق و شرایط جوی مناسب، باید به زمان نیز توجه کنیم.

وی در رابطه با روز عید فطر گفت: اگر روز یکشنبه با چشم مسلح بتوان هلال ماه را مشاهده کرد، بنا بر نظر فقهایی که رؤیت با تلسکوپ را مجاز می‌دانند دوشنبه _دوازدهم اردیبهشت‌ماه_ عید فطر خواهد بود؛ البته هلال ماه در شامگاه دوشنبه _دوازدهم اردیبهشت‌ماه_ با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است.

 

منبع: خبرگزاری ایمنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=61559

  تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، ساعت: 10:37