سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، ویدئوها

محمدرضا نقدی! ماشالا در عرض چهل سال چه کولاکی کرده اید!

فرمانده یک قرارگاه‌ جهادی وابسته به سپاه به سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد

 

بوسه محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده فعلی سپاه پاسداران بر پیشانی مهرشاد سهیلی
 

سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران رای بدوی دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مهرشاد سهیلی، فرمانده قرارگاه‌ جهادی، را «سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت» اعلام کرد.

آن‌طور که ذبیح‌الله خدائیان خبر داده، این «نوجوان جهادی»، علاوه بر این به جزای نقدی و رد مال نیز محکوم شده، اما جزئیات این محکومیت عنوان نشده است.

مهرشاد سهیلی، فرمانده ۱۷ ساله یک قرارگاه جهادی وابسته به سپاه پاسداران، با اتهاماتی از جمله تحصیل مال نامشروع و جعل سند مواجه است.

 

 

play-sharp-fill

سهیلی که از وی به عنوان «جوان‌ترین فرمانده آتش به اختیار» نام برده می‌شود، پیشتر در برخی گزارش‌های رسانه‌‌ای به فساد مالی، انتشار اخبار دروغ و بزرگنمایی درباره فعالیت‌هایش متهم شده بود.

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل مدافع مهرشاد سهیلی، فرودین‌ماه از رسیدگی به اتهامات موکلش در دادگاه ویژه اطفال در قم خبر داده بود.

آقای سهیلی که «قرارگاه حضرت مهدی» را اداره می‌کرد، مدعی بود در ۳۱ استان فعالیت می‌کند و ۱۵۰۰ نیروی فعال دارد و با دفتر برخی مراجع تقلید شیعه ساکن قم و همچنین دفتر محمدتقی مصباح یزدی در ارتباط است.

در سال‌های اخیر تبلیغات گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی ایران از جمله رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران با عنوان «جوان‌ترین فرمانده» درباره مهرشاد سهیلی صورت گرفت و عکس‌های متعددی از دیدار او با برخی مراجع تقلید مانند حسین نوری همدانی و چهره‌هایی چون محسن قرائتی منتشر شده بود و از او به عنوان یک الگو برای نسل انقلابی نام برده می‌شد.

روزنامه «فرهیختگان» در گزارشی علاوه بر غیرواقعی اعلام کردن شماری از فعالیت‌های این نوجوان، نوشته بود که گردش مالی حساب‌های او چندین میلیارد تومان بوده و املاکی را که از طریق پول‌های این موسسات خریداری کرده به نام نزدیکانش زده است.

بازداشت مهرشاد سهیلی جنجال زیادی در فضای مجازی فارسی‌زبان ایجاد کرد و کاربران بسیاری وی را نمونه کاهش سن فساد اقتصادی و کلاهبرداری در پوشش ایدئولوژی حاکم معرفی کردند.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=61640

  تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، ساعت: 01:22