دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد محل تحصیل گهر همایونپور، سیرک های ادواری محمد صنعتی، مافياي روان

مرگ اسرارآمیز پرویز همایون پور «بابا»ی ادعائی گهر جان درست همزمان با…

 
 
دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

خویشاوند نزدیک:
من یکی از خویشاوندان نزدیک و از دوستان خانوادگی مرحوم پرویز همایون پور مترجم آثار میلان کوندرا هستم.
گهر همایون پور در کتاب سراسر دروغ و “علمی” – تخیلی خود ادعا کرده که پدرش مترجم آثار میلان کوندراست!!!!!
به شما اطمینان می دهم که این ادعا دروغ محض است و آدرس ایمیل خودم را هم برای ایمیل انجمنتان می فرستم تا با من تماس بگیرید و درستی سخنان مرا بیازمایید. هر مدرکی هم که لازم باشد در اختیارتان قرار می دهم.
اما چیزی که برای من بیش از همه هولناک است این ادعای دروغ نیست بلکه مرگ اسرار آمیز پرویز همایون پور درست همزمان با تاریخ چاپ کتاب این شیاد است.
در صفحه ویکی پدیای پرویز همایون پور آمده:
پرویز همایون‌پور، (زاده شهریور ۱۳۱۸ – درگذشته شهریور ۱۳۹۱) پژوهشگر و مترجم ایرانی آثار میلان کوندِرا، نویسنده مشهور چکی-فرانسوی است.
درگذشت
پرویز همایون‌پور سوم شهریورماه به هنگام شنا در دریاچه لمان در نزدیکی ژنو ناپدید شد و یک هفته بعد، دهم شهریورماه، پیکر بی‌جانش پیدا شد. خبر درگذشت پرویز همایون‌پور را برادر دوقلویش، هرمز همایون پور روز سه‌شنبه ۱۴ شهریورماه اعلام کرد.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B2_%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1

و در سایت MIT Press درباره کتاب این کذابه آمده:
Doing Psychoanalysis in Tehran
By Gohar Homayounpour
Foreword by Abbas Kiarostami

Homayounpour recounts the pleasure and pain of returning to her motherland, her passion for the work of Milan Kundera, her complex relationship with Kundera’s Iranian translator (her father),

Hardcover | $20.95 Trade | £۱۶.۹۵ | ۱۷۶ pp. | 5 x 7 in | August 2012 | ISBN: 9780262017923
eBook | $14.95 Trade | September 2012 | ISBN: 9780262306904

https://mitpress.mit.edu/books/doing-psychoanalysis-tehran

سوم شهریور ۱۳۹۱ برابر است با ۲۵ آگوست ۲۰۱۲ !!!!!
توجه کنید که انتشار نسخه الکترونیک این کتاب در سپتامبر ۲۰۱۲ صورت گرفته، یعنی آنها صبرکردند تا از مرگ این پدر ادعائی مطمئن شوند و بعداً این رذائل را در اینترنت منتشر کنند!!! نسخه های کاغذی آن را هم قطعاً در انبارهایشان نگه داشته بودند تا بعد از مرگ آن مرحوم توزیع کنند.
تصورش را بکنید! همایون پور نشسته بود و با خونسردی تمام دروغ های شاخداری را در مورد یک پدر دروغین می نوشت با این اطمینان کامل که زمانی که این دروغ ها چاپ شوند آن “سوژه” (به تعبیر کتاب های پلیسی) سر به نیست شده!!! همایون پور یا هر کس دیگری که این مطالب را برای او نوشته.
شما که فکر نمی کنید فقط پایان نامه ها را کسان دیگری سفارش می گیرند و می نویسند؟!
اما خودمانیم، هر وقت این اظهار نظر استفانو بولونینی را در این لینک می خوانم از خنده روده بر می شوم. آخر مگر می شود رییس IPA اینقدر گاگول باشد؟!
خود همین نکته که یک چنین کتاب بی محتوای هزار و یک شب وار (به قول ژولیا کریستوا) که سراسر آن داستانک های تخیلی برای تحقیر رفتار و منش ایرانیان است توسط MIT Press چاپ می شود و تر و فرز جایزه گرادیوا را می برد جای سوال ندارد؟ نه این که جایزه گرادیوا واقعاً ارزشمند باشد ولی حداقل MIT Press یک انتشاراتی است که برای خودش احترام قائل است.
از همان روزی که من این به اصطلاح کتاب همایون پور را خواندم و با این ادعای شگفت انگیز او راجع به مترجم آثار میلان کوندرا مواجه شدم همیشه او را زیر نظر داشته ام. به شما اطمینان می دهم که در موزه فروید او حتی قادر نبود از روی “کتاب خودش” بخواند و کاملاً مشخص بود که خیلی هم به محتویات آن احاطه ندارد.
چه کسانی این کتاب تخیلی را برای همایون پور نوشته و برایش چاپ کرده اند و قصدشان از این کار چه بوده؟
این گهر همایون پور واقعاً کیست و از کجا آمده؟ آیا کسی خانواده او را می شناسد؟ آیا نام او واقعاً همین است یا این فقط یک نام مستعار است؟ چرا او به دروغ برای خودش یک پدر می سازد مگر پدر خودش کیست؟ و چرا باید پدری را که او برای خودش می سازد با یک چنین مرگی روبرو شود؟

شاید بد نباشد این مطلب را هم در بخش “خودکشی” + صادق هدایت سایت انجمن فرویدی قرار دهید تا من هم به سهم خود به این لیست بلند بالای مرگ های مشکوک که در اطراف این باند مافیایی اتفاق می افتد موردی را افزوده باشم. فقط نگرانم که حالا کسانی که در این به اصطلاح سخنرانی همایون پور در موزه فروید حضور داشتند با مرگ های مشکوک مواجه شوند. خویشاوندان نزدیک مرحوم پرویز همایون پور که جای خود دارند.
اضافه می کنم که تا آنجائی که من شخصاً تحقیق کرده ام و مطالب سایت شما را دنبال کرده ام مقدمه چینی برای بستری اجباری دکتر کدیور و به دنبال آن حذف فیزیکی او هم از همین شهریور ۱۳۹۱ آغاز شد!
نکته بسیار جالب دیگر این است که تا مدت ها در سایت این بنگاه BGSP ادعا می شد که همایون پور “دکترا”ی خود را از شاخه ای از این بنگاه در ورمونت به نام VGSP گرفته اما پس از این که سایت انجمن فرویدی راجع به آن مطالبی نوشت این مطلب راجع به محل اخذ “دکترا”ی این “پدر مرده” به کلی از سایت این بنگاه حذف شد.
لطفاً حتماً با من تماس بگیرید. مطالب دیگری هم هست که صلاح ندیدم در اینجا عنوان کنم.
با تشکر فراوان از تلاش های شما برای روشنگری این مردم خواب زده و به قول خودتان “زامبی” شده.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=48443

  تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ساعت: 12:50