پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:امیر عباس کشاورز – شبنم نوحه سرا – وحید شریعت -مهدی صابری-صابران، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

معلولان شکنجه شده: چندین رسانه رفتیم اما قول دادند و کاری نشد

سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

دیدگاه خانم افروز ر. درباره «مافیای روان»
مطلب “روایت تکان دهنده از شکنجه معلولان/ استفاده از غل و زنجیر و سگ” با این پاراگراف تمام می شود: “به گزارش خبرنگار مهر سایر معلولان تک به تک از داخل حیاط محل زندگی جدید خود ما را نگاه می کردند. برخی هنوز جای شکنجه ها را در بدن داشتند اما مسئول مرکز مانع گفتگو شد. پدر سینا حال خوبی نداشت و سایرین هم به دلیل بازگو کردن این روایت متاثر بودند. برخی می گفتند: واقعا رسانه حرف های ما را منتشر می کند؟ آیا قوه قضائیه گزارش را می خواند؟ آیا واقعا کسی صدای ما را می شنود؟ چندین رسانه رفتیم اما قول دادند و کاری نشد.”*
فکر کردم خیلی از رسانه های ما، “وقت” ندارند که آنرا برای “درد دل ملت”، “تلف” کنند. آنها با کسانی مانند محمد صنعتی، پدر خوانده مافیای روان، متصل به شبکه جهانی بهائیت، دروغگو در “درمان” آدمها با ویزیت ۳۲۰ هزار تومان، با آن مدرک نداشته اش مصاحبه چاپ می کنند.
مثلاً روزنامه اعتماد را چه به زخم های تن معلولان؟ او برود با صنعتیِ معلوم الحال مصاحبه کند. یا از عباس مسعودی، فراماسونی که عامل اصلی جدایی بحرین از ایران بود، “تجلیل” کند.
یا سایت های سلامتیران، شفا آنلاین، حامیان ولایت و تسنیم نیوز، با “سگ درمانی و زنجیر درمانی” شدن این معلولان نگونبخت کاری ندارند. آنها را همین بس که از مهدی صابری، یکی دیگر از مهره های مافیای روان، محور صنعتی- همایونپور، در سازمان پزشکی قانونی، جانبداری کنند.
یا روزنامه “دولتی” ایران که به تازگی به گروه “مجیزگویان” پدر خوانده مافیای روان پیوسته. برای او مهم نیست که به کودکان بی پناه، چه ظلمی روا داشته شده…
یا سایت مشرق که نویسنده اش جملات بی سروته و بی اصل و نسب خود را به فروید، پدر علم روانکاوی، نسبت می دهد، و با جدیت از آوردن نام این نویسنده خودداری می کند. همانطور که هیچ نامی از این آسایشگاه معلولان و مسئولین آن برده نمی شود!
یا روزنامه شرق که با آب و تاب به “تبلیغ و تعریف” از فراماسونرهای کویت می پردازد ولی غم شکنجه شدن کودکان معلول وطنش را ندارد!
یا مجله تهران که به قول خودشان قصد شناساندن جامعه ایرانی به فرانسوی زبانان را دارند، با یکی از مهره های مافیای روان، عصمت ترک قشقایی، مصاحبه می کند که ایرانی را به عرب می چسباند!!!!
یا مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی که همان مقاله روزنامه اعتماد با عنوان “چگونه فروید به ایران آمد؟” را از ۹۲/۷/۱۵ روی سایت خود دارد.** این همان مقاله ایست که نویسنده آن، سامان توکلی، در همان نیمه مهر ۹۲، ورود اصلی مفاهیم و کاربرد دیدگاه‌های روانکاوی را با بازگشت محمد صنعتی به ایران مرتبط می داند. انجمن فرویدی نیز طبق وظایف اساسنامه ای خود و طی پیگیری ها و تماس های بسیار با روزنامه اعتماد به سرقت ادبی که در این مقاله شده بود، اشاره و درخواست چاپ جوابیه کرد. که در آخر، اعتماد از این کار سرباز زد. و آیا دست اندرکاران مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی، از روشنگری های انجمن فرویدی طی حداقل ۱۵ ماه گذشته از این موضوع “بی خبر” بودند؟ یعنی هیچ کدام از آنها، در مورد مطلب چاپ شده در سایتشان، در دنیای مجازی حتی یک جستجوی ساده هم نکرده اند؟
وقتی یک رسانه تریبون مافیای روان، مافیای خودرو، مافیای نفت، مافیای فولاد، مافیای میوه، مافیای فوتبال ، مافیای زمین خواری، مافیای شِکر، مافیای گوشت، مافیای چای و … است، پس دغدغه او “درد دل مردم” نیست، دغدغه “غارت” مردم و مملکت است.
تمامی این خبرگزاری ها یی که نام بردم مدتی است که روزانه وظایفشان توسط انجمن فرویدی به آنها گوشزد می شود، ولی …
و در آخر، چیزی که دل آدمی را به درد می آورد، این است که “قوه قضائیه” در این آشوب و نابسامانی، مشغول چه کاریست؟ در همین پاراگراف ذکر شده: “آیا قوه قضائیه گزارش را می خواند؟ آیا واقعا کسی صدای ما را می شنود؟” معنی این جمله این است که به نظر می رسد “درد مردم” برای این قوه، که یکی از مهمترین ارکان هر جامعه ایست، که عدالت، مساوات و برابری همه افراد جامعه را در برابر “قانون” اجرا می کند، “اهمیت چندانی” ندارد! یعنی مردم “شک” دارند که صدای ناله هایشان از بی عدالتی، توسط “دادگستر” شنیده شود…

* https://freudianassociation.org/%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%DA%A9%D9%86%D8%AC%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81/
** http://www.cgie.org.ir/fa/news/5648


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=13490

  تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴، ساعت: ۱۸:۰۲