پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:امیر عباس کشاورز – شبنم نوحه سرا – وحید شریعت -مهدی صابری-صابران، روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی

منبع علمی IPA وطنی: طبق گفته محققان!

پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

دیدگاه خانم زهرا م. درباره «مافیای روان»
در سایت انجمن علمی روانپزشکان ایران نقل شده است:
“دکتر مینا حسینخانی متخصص داخلی و اعصاب و روان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که مصرف هفتگی تنها دو گوجه‌فرنگی موجب کاهش علائم افسردگی و اختلالات روانی می‌شود.
وی افزود: طبق گفته محققان افرادی که هفته‌ای دو بار این سبزی مفید را مصرف می‌کنند، ۴۶ درصد کمتر از دیگران به افسردگی مبتلا می‌شوند.
این متخصص خاطرنشان کرد: از سویی دیگر، مصرف غذاهایی همچون کلم، پیاز و کدو هم بر سلامت روانی افراد مؤثر است.
حسینخانی اظهار داشت: به گفته پژوهشگران،‌ گوجه‌فرنگی سرشار از ویتامین‌های مختلف بویژه ویتامین C است که موجب کاهش ۵۳ درصدی احساس اضطراب در افراد می‌شود.”
http://www.iran-psychiatrists-congress.ir/post/11
خوب! وقتی می توان با گوجه فرنگی و سبزی علائم افسردگی و اختلالات روانی را کاهش داد، چرا روانپزشکان مجوز فلوشیپ روان درمانی را اخذ کرده اند؟! و مهمتر این که چرا آنها به روانکاوی دست اندازی می کنند؟!
البته به نظر می رسد خوردن گوجه فرنگی، سبزی، کلم، پیاز و کدو در سلامت روان و کاهش افسردگی و اضطراب خیلی موثر تر از سایر روش های درمانی روانپزشکان مانند شکنجه –ببخشید -شوک، ریسپریدون و تزریق و… باشد.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=10508

  تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴، ساعت: ۱۷:۱۴