جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

مهربانی به قفسه کتاب رسید

بعد از راه اندازی دیوار مهربانی، برای نخستین بار در کشور قفسه مهربانی کتاب به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروآباد از توابع استان کردستان راه اندازی شد.

 

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در این ارتباط گفت: این طرح با آغاز سی و هفتمین بهار انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر در کتابخانه عمومی شهید جلال بارنامه سروآباد آغاز به کار کرده است.
اسماعیل احمدی گفت: راه اندازی قفسه مهربانی کتاب با الگوبرداری از دیوار مهربانی صورت گرفته است و بر اساس آن افراد می توانند کتاب هایی را در این قفسه قرار دهند و یا کتاب های مورد علاقه خود را از آن بردارند.
وی ادامه داد: اجرای این طرح می تواند گام موثری در ترغیب مردم به اهدا و وقف کتاب و همچنین نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه باشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به اینکه این طرح توسط کتابداران شهرستان سروآباد مطرح شده و در حال اجراست، بیان کرد: باید از هر راهکاری برای جذب مردم به سمت و سوی کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه بهره ببریم.
وی ارتقای سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی را برای جامعه ضروری برشمرد و گفت: خوشبختانه طرح ابتکاری دیوار مهربانی با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شد بر این اساس امیدواریم طرح قفسه مهربانی کتاب نیز مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان عمومی بیان داشت: کتابخانه‌های عمومی که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی گام بر می دارد از ارکان توسعه فرهنگی در هر جامعه است.
احمدی با تاکید بر اینکه نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی امری فرابخشی است، افزود: همه باید با تلاش و جدیت در راستای ترویج این فرهنگ پسندیده که مورد تاکید قرآن و همچنین بزرگان است گام برداریم.
سرواباد در ۱۰۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

منبع: ایرنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=18427

  تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴، ساعت: ۱۹:۵۴