پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:تجمع ۲۴ ساعته انجمن فرویدی در وزارت بهداشت، درمان و غیره، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر مستعفی بهداشت

مهندسی شده؟ یعنی تو مایه‌های «پاسخ غیر مستقیم» از بیمارستان روانپزشکی ایران؟

حوادث اخیر حوزه سلامت مهندسی شده است

 

وزیر بهداشت گفت: در دو ماه اخیر،‌ عملیات روانی روی حوزه بهداشت انجام شده است.

 

 

 

 

 

 

 
حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه هشتمین آئین نکوداشت خدمات داوطلبان و واقفین برتر سراسر کشور که امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه رخ داده اخیر در خیابان فاطمی بیان کرد: دو ماه است که عملیات روانی روی حوزه بهداشت انجام می‌شود، سالانه ۳۸۰ هزار نفر در جاده‌ها به خاطر بی‌مبالاتی و سوء تدبیر به مرگ دچار می‌شوند همچنین هر هفته در جاده ها بیش از تعداد سرنشینان یک هواپیما جان خود را از دست می‌دهند اما ظرف یک ماه و نیم اخیر در شرایطی که حوزه بهداشت بیشترین میزان رضایتمندی مردم را دارد مهندسی‌هایی پشت پرده می‌شود.

وی با بیان اینکه وقتی خبری از مرزها فراتر می‌رود و در شبکه‌های مختلف به عنوان خبر اول مطرح می‌شود حتما مهندسی‌هایی پشت آن قرار دارد، اذعان کرد: در حادثه میدان فاطمی حداکثر تلاش انجام شده افراد بسیاری در اثر تصادف می‌میرند چرا به سراغ آنها نرفتید‌؟ باید توجه کنید که سلامت مردم در گرو لطف خدا، رعایت خود مردم و جامعه پرستاری و پزشکی است.
اگر این افراد را با اتهامات ناروا دلسرد کنیم، این دلسردی بر ارائه خدمت اثر گذار است که در این صورت مردم ضرر می‌کنند شک نکنید که این کار در جهت منافع مردم نیست به عنوان یک شهروند ایرانی می‌گویم که خبرهای حوزه سلامت را مشابه خبرهای سایر حوزه‌ها تنظیم کنید و تا جرمی ثابت نشده است حق آوردن اسم و عکس فرد را ندارید.
هاشمی در خصوص آخرین آمار آنفلوآنزا نیز عنوان کرد: آنفولانزا کاملا در شرایط طبیعی است تعداد آمار فوت، مبتلایان و بستری شدگان در حد استانداردهای بین المللی بوده و افزایش پیدا نکرده است البته این به این معنا نیست که ما مبتلا به آنفولانزا نباشیم اما میزان آن در حدی است که به طور معمول در دنیا وجود دارد این نکته هم به این معنا نیست که مردم مراقبت های لازم را نکنند.
وی در مورد نقض مددکاران اجتماعی تصریح کرد: مدد‌کار اجتماعی به معنی واقعی نداریم در این حوزه بیمارستان‌ها کمبود زیادی دارند در واقع باید تعداد افرادی که حد واسط بیمار و پرستار هستند را افزایش دهیم. صدمات بهداشتی را باید به نوعی نرخ گذاری کرد که برای سرمایه گذاران جذابیت داشته باشد تا در ساخت بیمارستان‌ هم حضور پیدا کنند.
وزیر بهداشت ادامه داد: من معتقدم که تعداد افراد در وزارتخانه را نباید زیاد کنیم اما از طرفی هم با سلامت مردم مواجهیم. وقتی بیمارستانی ایجاد می‌کنیم باید به تعداد کافی نیروی انسانی هم داشته باشیم و بدین ترتیب راه چاره نگاه مجدد به این حوزه و اولویت نظارت و سیاست‌گذاری است نه تصدی گری‌. باید تصدی گری را به بخش غیر دولتی واگذار کنیم.

وی در خصوص تلفیق هلال احمر با اورژانس گفت: هلال احمر با اورژانس قابل تجمیع نیست زیرا وظیفه هلال احمر امداد و نجات است. البته در بعضی جاده ها پایگاه مشترک داریم که در جهت صرفه جویی است.

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=16301

  تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۴، ساعت: ۱۹:۵۲