شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سور مقصور کاسبان روان

مورچه چیه که کله پاچه اش باشه!

چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳

دیدگاه خانم ز. ن. درباره «مافیای روان»

 
چندین سال پیش که بازی های فوتبال را همراه با برادرانم می دیدم، یادم نیست کدام گزارشگر برنامه ولی یکی از آن معروف هایشان وقتی یکی از بازیکنها خیلی عالی بازی می کرد، همیشه می گفت «چه می کننننننننننننه این بازیکن»؛ یعنی تکیه کلامش شده بود. امروز من یاد این جمله گزارشگر افتادم در ارتباط با رسانه ها و البته در کاربرد عکس آن؛ یعنی افتضاحات این رسانه ها و سایت ها در خبررسانی و اطلاع رسانی باعث شد امروز با خودم بگویم: «چه می کننننننننننننننن این رسانه ها!» نمونه های قبلی یعنی روزنامه اعتماد، ایسنا، مجله تهران، سایت جهان نیوز، سایت تأثیر و … را که کنار بگذاریم، باید چشم مان به جمال این سایتهای دانشگاه پیام نور روشن شود! خودتان ببینید:

 

سایت دانشگاه پیام نور فریمان

 

http://www.pnufariman.ac.ir/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1/%D8%AC%D8%B2%DB%8C%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%85%D8%B7%D9%84%D8%A8/tabid/108/ArticleId/4237/Default.aspx

 

«سمینار روانکاوی تبین شخصیت انسان در رویکرد سایکو دینامیک

به گزارش مدیریت فرهنگی دانشگاه پیام نور فریمان: با حضور استاد بیات مختاری و استاد مجرد وقبادی امروز سمینار روانکاوی تبین شخصیت انسان در رویکرد سایکو دینامیک در محل سالن کنفرانس دانشگاه پیام نور به مدت دو ساعت به تعداد۵۰ نفر برگزار شد. در ابتدا تلاوت کلام وحی وسرود جمهوری اسلامی وسپس دبیر انجمن دانشجویی روان شناسی خیر مقدم عرض نمود و برنامه سمینار براساس زمان سنجی مسئوول امور پژوهشی مرکز جناب استاد تقدیری پیگیری شد. در انتهای سمینار به پرسش ها حضار پاسخ داده شد. »

 

سایت دانشگاه پیام نور خراسان رضوی

 
http://portal.pnurazavi.ac.ir/index.php?option=content&t=co&i=2264

 

«سمینار گفتگوی روانکاوی با حضور روانکاوان توانمند کشور در پیام نور فریمان برگزار شد

سمینارگفتگوی روانکاوی : تبیین شخصیت انسان با رویکرد سایکودینامیک در تاریخ ۱۸ اسفند ۹۳ با حضور دو تن از روانکاوان توانمند کشور، جناب آقای سعید مجرد و سرکار خانم وجیهه قبادی به سرپرستی خانم لیلا بیات مختاری ،مدیر گروه روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه ،در مرکز پیام نور فریمان برگزار شد.
این گفتگو با چگونگی تشکیل رویکرد روانکاوی از سالهای ۱۸۸۱ توسط فروید و همکارانش، آغاز شد و با نحوه شکل گیری مفاهیمی چون ناخودآگاه ، اید ، ایگو، سوپر ایگو ، انرژی روانی و…ادامه یافت.. همچنین هدف روانکاوی و تعامل درمانگر و مراجع و چالشهای ایجاد شده در آن بطور مفصل و جامع مورد بررسی قرار گرفت.
در پایان نیز به سوالات دانشجویان و اساتید شرکت کننده در این سمینار پاسخ داده شد.»

یعنی دو تا روانشناس از روی کتاب «نظریه های شخصیت شولتز یا فیست» یا کتاب نظریه های رواندرمانی اومدند ۲ ساعت روانکاوی تحریف شده رو ارائه دادن، اون وقت این سایت ها چی نوشتند؟! «سمینار (!!!!) با حضور روانکاوان توانمند کشور (!!!!!!)»

 

واقعاً چه می کنننننننننننننن این رسانه ها!


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=9249

  تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۴، ساعت: 22:11