جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:انتخابات 1400، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

موضوع این است که شورای نگهبان با خودش گفت «۱۰ روز است دستم تو طشت است یک دفعه رهبر آینده را معرفی کنم که برای مجلس خبرگان زحمت نشود»!!

⭕️ کاش از عقلای قوم کسی دلش برای انقلاب بسوزد

◀️ در ساعات پایانی دیشب، بعد از آنکه خبردار شدیم بررسی صلاحیت کاندیداها در شورای نگهبان پایان یافته، قبل از انتشار رسمی اسامی کاندیداها، خبرگزاری فارس اسامی کاندیداهای احراز صلاحیت شده را منتشر کرد.

▪️# وحید_اشتری (فعال عدالتخواه) در واکنش به این خبر نوشت:

🔸 چطور دو نفر در مجلس تایید شدند و در ریاست جمهوری رد؟
(لاریجانی و پزشکیان)
یا یک نفر در همان مجلس رد شد و در ریاست جمهوری تایید
(مهر علیزاده)
یا دو نفر در یک دوره رد و در یک دوره تایید شدند؟
(زاکانی و غرضی)
در دوران ریاست فردی که دخترش سالهاست خارج از ایران است (روحانی)…

🔹 از وزیر اطلاعاتی که دخترش مقیم اسکاندیناوی است استعلام دختر یکی از نامزدهای انتخابات که مقیم آمریکاست را گرفتند و رد شد. در همین دور صلاحیت یک نامزد دیگر که داماد و دخترش ساکن اروپا هستند تایید شد(زاکانی)
کسی می‌داند محسن هاشمی و سعید محمد و ضرغامی چه کم از مهر علیزاده دارند؟

🔸 معلوم نیست دکتر حسن سبحانی بعنوان یکی از پرکارترین نمایندگان تاریخ مجالس انقلاب چه کم از غرضی و هاشمی طبا دارد که در هر دوره حتی اجازه حضور در مناظرات تلویزیونی و گفت و گو با مردم در مورد ریشه‌های تبعیض و نابرابری و دردهای اقتصاد ایران را پیدا نمی‌کند و رد صلاحیت می‌شود.

🔹 مشخص نیست چطور یک نفر در مجمع دارد مصلحت نظام را تشخیص می‌دهد و همزمان تایید صلاحیت‌اش که به مشارکت گره خورده به مصلحت نظام نیست (احمدی نژاد)
اینها فقط برای این دوره نیست. این ساز و کار انتخابات دو مرحله‌ای، غیر شفاف و بدون شاغول روشن در هر دوره دوجین از این ابهامات می‌آفریند.

🔸 مهم‌ترین عامل براندازی و کاهش مشارکت و تحریم انتخابات نه دوتا مجری پیزوری خارج‌نشین بلکه اصل همین ساز و کار کنونی و تلنبار سوالات و ابهامات در اذهان مردم است.
از دست ما که کاری ساخته نیست کاش از عقلای قوم کسی واقعا دلش برای انقلاب بسوزد…

🔺 پی‌نوشت: از بین سوالات بالا تنها پاسخ را فعلا داماد آقای زاکانی داد که تماس گرفت و گفت فرزند و داماد ایشان یک سالی است به ایران برگشته‌اند.
کاش یکی از تشکل های رسمی بانی می‌شد یک لیست بلند بالا از همین سوالات و ابهامات را می‌نوشت که با کدام متر و شاخص یک عده رد می‌شوند و یک عده تایید؟

منبع: @Mostazafin_TV


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=55609

  تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۴۰۰، ساعت: ۱۶:۰۱