پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:درسنامه های دکتر کدیور، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، قابل تامل، معجون جادوگری «صن-هما-فر»

نامه نگاری های یکی از هزاران فریب خوردۀ شیادان روان با دکتر میترا کدیور

 
———- Forwarded message ———
From: Mohsen Saghafi <***************@gmail.com>
Date: Wed, May 25, 2022 at 2:01 PM
‪Subject: چون دوست دشمن است شکایت کجا برم؟‬
To: <freudianassociation@gmail.com>
 
 
 
سرکار خانم دکتر میترا کدیور
سلام و عرض ادب و احترام
کسی را جز شما نمیشناسم برای بازگو کردن آنچه از سوی یکی از مدعیان دانش آموخته در مکتب شما بر من رفته است.
شش سال پیش بواسطه یکی از دوستانم که بعدها هرچه دشمنی بود در حقم کرد، با روانشناسی آشنا شدم که مدعی بود در نزد شما به اتمام روانکاوی رسیده و حال در حال روانکاوی است. همان دوست نمای مذکور هم که فارغ التحصیل رشته روانشناسی بود، چندسالی بود که نزد ایشان “درمان” میشد.
اعتماد کردم و مقاومت را کنار گذاشتم. پس از چند سالی همان دوست مذکور با ابراز علاقه عاطفی به من، درخواست شروع رابطه را کرد. در ابتدا مقاومت کردم و با این استدلال که شروع رابطه عاطفی از بین برنده رابطه دوستی است، از پذیرش این مطلب خودداری کردم.
با روانکاومان که مشورت کردم، ایشان از بابت رابطه با فرد مذکور من را مطمئن کردند، گفتند زوج خوبی خواهید شد. گرچه که در ابتدا با رابطه ما مخالف بودند. اما بعدها بر پیش بینی مثبت رابطه ما صحه گذاشتند. گفتند شما زوج خوبی هستید، گرچه که تعارضاتی وجود دارد ولی قابل حل است. رابطه شما ابدی است و قابل گسستن نیست. 
پس از مدتی علاوه بر جلسات انفرادی، پیشنهاد دادند که بصورت زوج جلساتی داشته باشیم. 
دو ماه از شروع جلسات زوج درمانی نگذشته بود که رابطه به دلیل حملات و رفتار های پرخاشگرانه و بهانه جویی های عجیب و غریب پارتنرم، به بن بست رسید. 
خانم روانکاو و آنالیزانشان معتقد بودند من شخصیت وسواس و خودشیفته دارم و ایشان شخصیت هیستریک، به همین دلیل ادامه رابطه ناممکن شده. پس از گذشت یکماه متوجه شدم پارتنرم از مدتی قبل با یکی از دوستان خود من که بواسطه من با ایشان آشنا شده بودند در ارتباط بودند و رابطه داشتند، خانم روانکاو هم از این موضوع مطلع بودند. 
جلسات تحلیل و درمان انفرادی مان ادامه داشتند و من بواسطه این آسیب از خانم روانکاو میخواستم تا به رفع سوتفاهمات اقدام نمایند که ایشان سرباز میزدند و صرفا با طرح مسائلی چون “تو وسواسی، خودشیفته و دارای رفتار زنانه هستی” عزت نفس و روان من را مخدوش کردند. 
حتی وقتی از روانکاومان خواستم روانپزشک معرفی کنند تا تاثیرات این افسردگی با دارو درمانی کمتر شود، ایشان گفتند نیازی نیست و جلسات تحلیل میتوانند به تو کمک کنند. 
در تمام این مدت مدام میگفتند رابطه شما ابدی است و حتی بصرف کنار هم نبودنتان در زندگی هم تاثیر غیر قابل انکار دارید. 
در تمام این مدت خانم روانکاو اطلاعات رابطه پارتنر سابق من و دوست پسرشان را به من میدانند و باعث آزار بیشتر میشدند و علیرغم درخواست من برای حل مساله، تنها میگفتند در روانکاوی به سوژه چیزی نمیگوییم تا خودش بفهمد. در تمام مدت میگفتند رابطه شما بخاطر متافور پدری از هم پاشیده شد چون رابطه شما جدی بوده اما این رابطه فعلی جدی نیست و جدی نخواهد شد. 
خوشبختانه تمام جلسات پس از جدایی را بصورت صوتی ضبط کرده ام و تمام حرفهای ایشان موجودند. 
پس از گذشت ۸ ماه و پس از درک اینکه چه آسیبی به من وارد شده، اقدام به تغییر درمانگر کردم و نزد خانم فدایی کمک خواستم، ایشان هم در حد توانشان کمک کردند و با معرفی خانم دکتر اردشیرزاده، کمک درمان دارویی  گرفتم که تاثیر بسزایی داشت. 
در این مدت با کتاب شما و کتابهایی در مورد روانکاوی آشنا شدم و تازه فهمیدم این خانم روانکاو و پارتنر سابق بنده چه بلایی بر سر روانم آورده اند. پارتنری که خودش امروزه مدعی است روانکاوی شده و به عنوان رواندرمانگرتحلیلی از خانم روانکاو سوپرویژن میگیرد. 
جای دیگری برای ابراز این واقعه نداشتم. 
خدمت شما مطرح میکنم تا بدانید تحت عنوان نام و مکتب شما چه بلایی بر سر مردمان میاورند. 
این را هم اضافه کنم که پارتنر سابقم (روانشناس) در کلاسهای فروید مرکز آفریقا شرکت میکرد و البته تنها لطفش به من این بود که صدای ضبط شده جلسات را در اختیارم قرار میداد. 
زیاده عرضی نیست. 
سلامت و مانا باشید. 
 
 
 
***
 
 
from: Freudian Association of Iran freudianassociation@gmail.com
to: ***********@gmail.com
date: May 28, 2022, 10:17 PM
subject: Re: چون دوست دشمن است شکایت کجا برم؟
mailed-by: gmail.com
 
 


درود آقای ثقفی

از آنجا که نوشته اید که به دو تن از شاگردان واقعی من مراجعه کرده اید ترجیح دادم جوابتان را هم دکتر اردشیرزاده  با مشورت از دیگر شاگردانم بدهد. ولی تعجب کردم که هنوز هم اسامی آن شیادها را پنهان می کنید. راستی، چرا خودتان در کلاس های آشنائی با فروید و لکان ثبت نام نکردید و ترجیح دادید فایل های صوتی مسروقه را گوش کنید؟

دکتر کدیور

****

 

جناب آقای ثقفی

با سلام و احترام

از رنجی که از سوی یکی از صدها مدعی دروغین روانکاوی بر شما رفته متاثر شدیم و از اینکه آن را با ما در میان گذاشتید، سپاسگزاریم. این عمل شما می تواند روشنگر دیگرانی باشد که هنوز پس از نزدیک به یک دهه روشنگری انجمن فرویدی در نشریه الکترونیک انجمن، فریب این روانکاوان وحشی را می خورند. اگر سری به نشریه الکترونیک انجمن فرویدی بزنید، خواهید دید که عنوان «تنها نهاد رسمی روانکاوی در ایران» در هدر و بالاترین بخش این وبسایت نوشته شده است.

اولین مطالب چاپ شده در نشریه الکترونیکی انجمن «شناسنامه» انجمن و رزومه خانم دکتر کدیور رییس انجمن است. در جلسه هیات مدیره انجمن به تاریخ ۳/۹/۱۳۸۶ خانم دکتر کدیور می گویند: «اولا من پاسخگوی این مسایل هستم یعنی هر کس در این شهر از رفتار یکی از شاگردان من گله و شکایتی دارد می تواند با خودم تماس بگیرد و من آن را پیگیری خواهم کرد… رسم من همیشه این بوده است که هر کس با شاگردانم مشکلی دارد من به آن مشکل رسیدگی میکنم و اکنون که دیگر انجمن داریم اصلا هر کس با اعضای انجمن ما مشکل دارد ما در انجمن به آن رسیدگی می کنیم و این فقط مختص شاگردانم نیست. منتها هر کس ادعائی می کند باید بتواند آن را ثابت کند.»

ملاحظه می فرمایید که شفافیت در انجمن ما حرف اول را می زند.

در مورد این خانم که ادعا کرده نزد دکتر کدیور به پایان روانکاوی رسیده، کافی است به رزومه دکتر کدیور و سایت انجمن جهانی روانکاوی نگاهی بیندازید تا متوجه شوید این ادعا تا چه اندازه خنده آور است. ضمناً در بخش «مرکز روانکاوی تهران» در نشریه الکترونیکی انجمن آمده است: «در این مرکز از تاریخ فوق شاگردان و آنالیزان‌های ایشان اجازه یافته­‌اند کار روانکاوی مقدماتی انجام دهند.» اسامی این شاگردان خانم دکتر که اجازه یافتند زیر نظر ایشان روانکاوی مقدماتی انجام دهند در این بخش آمده و البته به صراحت قید شده که این اشخاص «آنالیزان» هستند. بنابراین اگر کسی از بین آنالیزانهای دکتر کدیور به پایان روانکاوی رسیده بود می بایست نامش در وبسایت انجمن جهانی روانکاوی و در وبسایت انجمن فرویدی تحت همین عنوان آمده باشد.

قابل ذکر است وجود انجمنی به نام انجمن فرویدی می تواند مسیر و راه را از بیراهه مشخص نماید تا کسی نتواند به نام روانکاوی و به نام دکتر میترا کدیور از نام روانکاوی و از بیماران سوءاستفاده نماید. چنانکه خود فروید هم در مقاله روانکاوی وحشی می‌گوید:  «ما در بهار ۱۹۱۰ یک انجمن بین ­المللی روانکاوی تأسیس کردیم که اعضای آن تبعیت خود را با انتشار اسامی‌شان اعلام کردند تا بدان وسیله قادر باشند که مسؤولیت آن­ چه را که توسط آنهایی انجام می ‌شود که به ما تعلق ندارند و همچنان اقدام و رویه ‌ی پزشکی خود را «روانکاوی» می‌نامند، نپذیرند. زیرا همان‌طور که مسلم است آنالیست‌های «وحشی» از این دست، به مقصود و غایت روانکاوی بیشتر لطمه وارد می‌آورند تا به شخص بیماران». و همانطور که خانم دکتر میترا کدیور گفته اند: «مهم ترین هدف تأسیس این مرکز جلوگیری از به دام افتادن اشخاصی که به دال روانکاوی ترنسفرنس برقرار کرده اند به دست شیادان روان است.»

تمامی مطالبی که در نشریه الکترونیک انجمن به چاپ می رسند با هدف روشنگری جامعه ایرانی است ولی این که آدم ها بدون کمترین جستجو به روانکاوان وحشی اعتماد کنند هم  موضوعی در خور تامل است. برای نمونه با مطالعه بخش «کمپین اطلاع رسانی فروید در ایران»، «سوالات در مورد مدرک تحصیلی محمد صنعتی»، «سوالات در مورد مدرک تحصیلی گهر همایونپور»، «زباله گردی مهرداد افتخار و«هم آوا»یان»، «پشت «نقاب» انستیتو! روانکاوی!! تهران…» و… متوجه می شویم که دکتر کدیور تنها روانکاو در ایران چگونه با تلاشی شبانه روزی و تا پای جان برای حراست از نام روانکاوی در مقابل روانکاوان وحشی و مافیای روان مبارزه کرده اند. مبارزه ای که همچنان ادامه دارد.

در توضیحات خود شما نیز مواردی وجود دارد که نشان می دهد ادعای روانکاو بودن این خانم تا چه اندازه دروغ است: آیا یک روانکاو «زوج درمانی» می کند؟!

 این اولین بار نیست که شخصی بدون هیچگونه آموزش، ادعای روانکاوی دارد. خود ما در وبسایتمان تعداد زیادی از آنها را معرفی کرده ایم که مهمترین و در واقع پدرخوانده همه آنها محمد صنعتی است.

و یک موضوع بسیار مهم دیگر: مرکز روانکاوی تهران از دیماه ۱۳۹۲ کار خود را زیر نظر خانم دکتر کدیور شروع کرد. بنابراین شما نیز می توانستید مانند بسیاری از مراجعان این مرکز که حتی از شهرستانهای دور برای انجام روانکاوی زیر نظر تنها روانکاو ایران به این مرکز مراجعه کردند، به آنجا مراجعه کنید. و برای یافتن سرچشمه حقیقت تنها یک جستجوی ساده در گوگل با نام دکتر میترا کدیور یا انجمن فرویدی کافی بود.

دکتر میترا کدیور در دوازدهمین جلسه پنجشنبه های فرویدی فرمودند: «نوروز ندانستن نیست، نمی خواهم بدانم است.»

پایدار باشید

انجمن فرویدی  

****

 
———- Forwarded message ———
From: Mohsen Saghafi <*************@gmail.com>
Date: Sat, May 28, 2022 at 10:49 PM
‪Subject: Re: چون دوست دشمن است شکایت کجا برم؟‬
To: Freudian Association of Iran <freudianassociation@gmail.com>

خانم دکتر کدیور عزیز و گرامی

هیچ قصد عمدی در پنهانکاری اسامی نبود و نیست. 
فشار روانی ناشی از اتفاقات پیش آمده شاید باعث فراموشی شد. 
نام آن باصطلاح روانکاو مزبور دکتر ماهرخ رضایی است و نام آن پارتنر سابق که هنوز هم مدعی است روانکاوی میشود آناهیتا عبداللهی.
در مورد عدم حضورم در کلاسهای فروید و لکان انجمن، راستش یکبار اقدام کردم و ثبت نام نیز نمودم. 
اما در تماس تلفنی که با انجمن داشتم، متاسفانه تحت تاثیر تبلیغات منفی خانم رضایی، مباحثی از سوی من مطرح گردید که باعث شد ثبت نام من ملغی گردد. پس از آن خانم عبداللهی به پیشنهاد خودشان فایلهای صوتی را در اختیار من گذاشتند. 
من زمانی با خانم رضایی و عبداللهی آشنا شدم که هیچ شناختی نسبت به انجمن نداشتم. چنانکه عرض کردم، اولین مواجهه بنده با انجمن هم تحت تاثیر سم پراکنی های خانم رضایی بود که به نتیجه مطلوبی هم نیانجامید. عرض کردم که ضربه ها یکی پس از دیگری فرود آمدند. خانم رضایی مدام میگفتند در انجمن دانش فوق العاده ای موجود است، اما افراد آنجا از نظر روانی سالم نیستند و این باعث شده بود من نسبت به انجمن گارد دفاعی منفی داشته باشم. بالاخص که نحوه معرفی انجمن توسط خانم رضایی، حکایت از فرقه و گنگ بودن انجمن بود در کنار سایر گنگ ها مثل مرادی یا صنعتی. 
زمانی حقیقت را فهمیدم که به دلیل حمله وزارت اطلاعات به انجمن، متاسفانه شما تصمیم گرفتید فعالیت های انجمن را به حالت تعلیق دراورید. 
 
متاسفانه عدم آشنایی با انجمن که خانم دکتر اردشیر زاده گرامی فرموده اند و بابت آن بنده را مواخذه فرموده اند، تقصیر من نبود. من از روانکاوی تنها چند نام را میشناختم و از وجود انجمن اطلاعی نداشتم. 
 
****
 
 
from: Freudian Association of Iran freudianassociation@gmail.com
to: Mohsen Saghafi <***************@gmail.com>
date: May 29, 2022, 8:01 AM
subject: Re: چون دوست دشمن است شکایت کجا برم؟
mailed-by: gmail.com
 


درود آقای ثقفی

به این ترتیب مشخص می شود که من در زمانی بسیار متاخر “دوست” شده ام و انتساب “دشمنی” های قدیمی تر بسیار عجیب است، جز این که بگوییم هنوز هم دارید مسئولیت خودتان را در بوجود آمدن وضع موجود انکار می کنید.

در هر صورت از آنجائی که بقول لکان “دهان باز کردن یعنی درخواست کردن” به نظرم می رسد که از من می خواهید کاری در این مورد انجام دهم.

می دانید؟ در روانکاوی جائی برای آه و ناله و قربانی نمائی نیست. این کارها شگرد قوم یهود و بهائی هاست. در روانکاوی آدمها مسئولیت نقش خودشان را در بوجود آمدن وضع موجود به عهده می گیرند و بر آن اساس هم دست به اقدام می زنند (یا نمی زنند). شما هم اگر تصمیم گرفتید این کار را بکنید من می توانم کمکتان کنم. یعنی می توانم این مکاتبات را با نام خودتان در رسانه های انجمن چاپ کنم.

پیروز باشید

دکتر کدیور  

 

****

 
———- Forwarded message ———
From: Mohsen Saghafi <************@gmail.com>
Date: Sun, May 29, 2022 at 8:45 AM
‪Subject: Re: چون دوست دشمن است شکایت کجا برم؟‬
To: Freudian Association of Iran <freudianassociation@gmail.com>

 

خانم دکتر کدیور گرامی 

عرض ادب و احترام مجدد
 
فرمایشتان کاملا صحیح است. 
شما زمانی تبدیل به دوست شدید که من در پی کنکاش برای فهم آنچه اتفاق افتاده، به کتاب شما مراجعه کردم و شروع به خواندن مطالب سایت تحت عنوان درسگفتار های شما نمودم. 
آنجا بود که متوجه تفاوت فاحش روانکاوی اصیل و آنچه که تحت عنوان روانکاوی به من عرضه شد شدم. 
مسئولیت خودم را در پیدایش وضع موجود میپذیرم. اینکه کوتاهی از من بود که پیگیر رابطه با انجمن و شما نشدم و صرفا اعتماد به کسی که رابطه انتقالی با او برقرار شده بود را سرلوحه قرار دادم.
حقیقت آنکه بله، خودم را قربانی میدانم. قربانی جهل دیگری و کوتاهی و ندانستن خودم. اما قصد قربانی نمایی ندارم. خودم هم کم قصور نداشته ام. عرض کردم زمانی متوجه شدم روانکاوی یعنی چه که آسیب وارد شده و متاسفانه جلسات آنالیز شما هم برای پذیرش آنالیزان جدید متوقف شده بود.
درخواست کمک از شما تنها کورسویی است که برایم مانده. آسیب به من وارد شده، بقول معروف از ما که گذشت، اما از شما کمک میخواهم که جلوی آسیب به دیگران گرفته شود.
قبول بفرمایید دشمن پنداری شما خیلی هم دور از ذهن نیست، آنکه حقیقت را میداند و فاش میگوید، دشمن اهل باطل است. مگر نه اینکه حلاج هم بر سر دار فریاد انا الحق سرداد و سنگسارش کردند؟ 
امروز که با خودم خلوت میکنم، پربیراه نبود که خانم رضایی از شما برای من دشمن ساخت. بر برملا شدن باطل بودن خودش آگاه بود. قصور من هم آن بود که به خطا، به برکه اکتفا کردم و سرچشمه را رها کردم. 
اگر انتشار مکاتبات بنده میتواند به افراد دیگر کمک کند که از تکرار این آسیب به دیگران گرفته شود، اختیار با شماست. مسئولیت اش را میپذیرم. 
سلامت و پیروز باشید
ارادتمند، ثقفی

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=61885

  تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۱، ساعت: 09:59