سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

نفتکش ۶۰ میلیون یورویی ساخت ایران با محموله‌ای از سوخت راهی ونزوئلا می‌شود

نمایی از عملیات ویژه یدک کشی نفتکش افرامکس «یوراکو» در حد فاصل اسکله مجموعه کشتی سازی صدرا تا لنگرگاه بوشهر؛ منتشر شده در ۱۸ خرداد ۱۴۰۱
 

خبرگزاری رویترز عصر چهارشنبه ۲۵ خرداد به نقل از منابع آگاه گزارش داد نفتکش ۶۰ میلیون یورویی که توسط یک کارخانه کشتی‌سازی ایرانی برای ونزوئلا ساخته شده است، ماه آینده از بندر بوشهر با محموله‌ای از سوخت عازم ونزوئلا خواهد شد.

یکی از سه منبع مطلع از این معامله به رویترز گفته است شرکت دولتی پترولئوس دی ونزوئلا (پی‌دی‌وی‌اس‌ای) در صدد است تا به محض تکمیل مراحل نهایی آزمایش این نفتکش، خدمه خود را به شهر بندری بوشهر اعزام کند تا سکان هدایت آن را بر عهده بگیرند.

یک منبع دیگر هم گفته است مدیران اجرایی این شرکت در تدارک قراردادی تهاتری هستند که به موجب آن، ونزوئلا از حدود ۳۵ روز دیگر واردات نفت خام سنگین ایران را برای تأمین پالایشگاه‌های داخلی خود آغاز می‌کند.

مدیرعامل صدرا روز ۲۳ خرداد در مصاحبه با تلویزیون حکومتی جمهوری اسلامی گفته بود که نام این نفتکش «یوراکو» است.

این دومین نفتکش مدل افرامکس است که توسط شرکت صنعتی دریایی ایران موسوم به «صدرا» تحویل ونزوئلا می‌شود و تحویل دو نفتکش دیگر هم در راه است. این مدل نفتکش برای حمل مقادیر بالای نفت طراحی شده است.

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا، که اوایل هفته جاری به تهران سفر کرده بود، در مراسم تحویل رسمی این نفتکش حضور پیدا کرد.

ایران و ونزوئلا که تحت تحریم‌های شدید آمریکا قرار دارند، در سال‌های گذشته سطح همکاری‌های خود را افزایش داده‌اند.

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=62070

  تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱، ساعت: 13:10