سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

نقش سفیر پیشین عربستان در حوادث ۱۱ سپتامبر آمریکا فاش شد

با انتشار اسناد ۲۸ صفحه ای از سوی کنگره آمریکا؛

نقش مقام سعودی در حوادث ۱۱ سپتامبر آمریکا فاش شد

 

82150191-70866065

 

نقش « بندر بن سلطان» سفیر پیشین عربستان در حوادث ۱۱ سپتامبر با انتشار اسناد ۲۸ صفحه ای از سوی کنگره آمریکا، فاش شد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری ‘ یو اس اس تودی’ براساس اسناد ۲۸ صفحه ای منتشر شده از سوی کنگره آمریکا، «اسامه بثنان» حامی مالی دو تن از هواپیما ربایان در شهر «سن دیگو» جنوب «کالیفرنیا» در تاریخ ۱۴ می ۱۹۹۸به همراه همسر خود مستقیما از « بندر بن سلطان» سفیر پیشین عربستان در آمریکا،مبلغ ۱۵ هزار دلار پول دریافت کرده است.
براساس اسناد ۲۸ صفحه ای منتشر شده شماره تلفنی از شهر « آسپن» در ایالت «کلرادو» محل اسکان «بندر بن سلطان» در دفترچه تلفن « ابوزبیده» یکی از عوامل اصلی القاعده درزمان حمله به برج های دوقلو،که در سال ۲۰۰۲ در پاکستان شناسایی و دستگیر شد، نیزپیدا شده است که نشان از هماهنگی فرد یادشده با« بندر بن سلطان» سفیر پیشین عربستان در آمریکا دارد.
واکنش برخی سیاستمداران آمریکای بویژه در یک سال گذشته این احتمال را بوجود آورده است که صفحات مذکور سرانجام در معرض دید و قضاوت عموم قرار گیرد.
درهمین حال سنای آمریکا نیز ماه گذشته برغم تهدید وتو از سوی کاخ سفید با تصویب لایحه ای به خانواده های قربانیان این حادثه تروریستی اجازه داد تا علیه دولت عربستان سعودی اقامه دعوی کنند.
انتشار صفحات محرمانه این گزارش به واکنش های شدیدی از سوی سران ریاض منجر شد تا جایی که تهدید کرده اند در صورت چنین اقدامی با بیرون کشیدن همه دارایی های خود از بازارهای آمریکای به اقتصاد این کشور لطمه خواهند زد.

 

منبع: ایرنا

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=24517

  تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ساعت: ۱۲:۳۶