جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:امیر عباس کشاورز – شبنم نوحه سرا – وحید شریعت -مهدی صابری-صابران، روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد محل تحصیل گهر همایونپور، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، سور مقصور کاسبان روان

نوروترانز «میترا» ی ایران

چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴

مصطفی س:

 
یکی از مشکلات بسیار مهم که در اثر استفاده از آنتی سایکوتیک ها رخ می دهد به وجود آمدن الگوهای حرکتی غیر نرمال توسط فرد می باشد . بسیاری از این حرکات نابجا مشابه حرکاتی است که در افراد با اختلال سیستم خارج هرمی دیده می شود و اغلب آنها به تاثیرات جانبی سیستم خارج هرمی برمیگردد . علت اصلی رخ دادن این اختلالات حرکتی دوپامین است که انتقال دهنده عصبی مهمی در راه های عصبی حرکتی است و بخصوص در یکپارچه کردن عملکرد حرکتی که در هسته های قاعده ای….

 
برای متن بالا منبع نمیذارم چون اولا میشه تو هر کتاب!! روانپزشکی پیداش کرد، ثانیا راستش برام ارزششو نداره که بخوام منبع بذارم.

 

اول اینو بگم که عجب بزدلن این جماعت! اگه واقعا معتقدی که علت بروز فلان مشکل، تجویز داروی جنابعالیه، پس چرا میگی: به وجود آمدن الگوهای حرکتی غیر نرمال توسط فرد؟!! باید بگی توسط دارو!

 

علی رغم انزجارم از نوروترانزمیترو…، به ناچار، اون پاراگراف رو نوشتم تا حرف اصلیمو بزنم: واقعا چقدر سخته، سالهای متوالی، خوندن این حرفای چرند و بعد، انسان موندن!
واقعا میشه بعد از خوندن این حرفا، درد و رنج انسان رو جدی گرفت؟
وقتی کسی به خاطر مصرف آنتی سایکوتیک، به قول این جماعت، آکاتژیا گرفته، اونوقت میشه رنجش رو درک کرد؟
نه! من که بعید میدونم بشه. انسان کجا بود؟ مراجع، یا به قول این جماعت روان شناس و روانپزشک، بیمار!!!، صرفا یه سری نوروترانزمیتره. دارو دادیم و آکاتژیا گرفت؟ لابد فلان چیزکش کم یا زیاد شده. خب یه داروی دیگه میدیم که اثرات جانبی داروی قبلی رو خنثی کنه و بهمان چیزکش رو کم و زیاد کنه و درست بشه!!!

 

اینجوری میشه که به خودشون اجازه میدن تنها روانکاو مملکت رو بستری اجباری کنن و به زور، دارو!! بدن، آخه وقاحت و حسادت و حماقت که نوروترانزمیتر نداره که وحید شریعت تنظیمش کنه.

 

جنابان شریعت و صنعتی و کشاورز و…: کدوم نوروترانزمیترتون تنظیم نیست که اینقدر حسود و وقیحین؟ کدومش تنظیم نیست که نزدیک بود روانکاو عضو wap رو بکشین؟ واقعا چه خوب شد که انجمنی بود و هست، و آقای میلری بود و هست، که نقشه هاتون رو نقش بر آب کردن و میشه کماکان از حضور یه روانکاو واقعی توی مملکت بهره برد.

 

به کوری چشم همتون، همیشه یه دانشی وجود داره به نام روانکاوی، که “انسان” با همه ابعادش، محور کارهاش بوده و هست. و به کوری نوروترانزمیتراتون، برای جاری شدن روانکاوی، همیشه نیاز به روانکاو هست، که خوشبختانه سالهاست که توی ایران، خانم دکتر میترا کدیور حضور موثری دارن.

 

عزیزان، شماها مشغول دارو دادن باشید و از حریم روانکاوی برید بیرون و یادتون باشه که سالهاست که روانکاوی توی ایران صاحب داره. و اگه پاتون توی این حریم باشه، چپ برید راست بیاید، روانکاو و روانکاوی مثل خار تو گلوی شماست. همیشه جلوی جشمتونه و مطمینم که حتی توی رویاهاتون حضور داره. هر مطلبی که راجع به روانکاوی بخونید، خانم دکتر میترا کدیور پس ذهنتونه. خلاصه که دیگه نمیشه سرتون رو بندازین پایین و روانکاوی رو دستکاری کنین یا بخواین با وقاحت نوروترانز “میترا” ی ایران رو دچار زحمت کنین و عقوبت هم پس ندین.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=19347

  تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، ساعت: ۲۳:۱۹